Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

dat/articles/2018-09/rabaty-dla-grup-zawodowych-na-samochody-osobowe-575.jpg

Zobacz, które marki oferują rabaty dla grup zawodowych na nowe samochody - sprawdź wysokości zniżek oraz zawody objęte promocjami!

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Zaraz przeczytasz o rabatach dla grup zawodowych w salonach samochodowych następujących marek:

I musimy przyznać, że…

Tego się nie spodziewaliśmy!

Sądziliśmy, że przygotowanie tego materiału zajmie nam dzień, może dwa. Ale nie dwa tygodnie! Najpierw napisaliśmy do importerów. Połowa z nich kompletnie zignorowała zapytania, a druga połowa najczęściej odpisywała, że rabaty dla grup zawodowych to tajne wewnętrzne informacje.

Nie pozostało nam nic innego, jak zostać "napalonym klientem" i dzwonić do salonów sprzedaży, dopytując się o rabaty dla grup zawodowych. To też było zderzenie z górą, ale determinacja i ośli upór :) pozwoliły po kolejnych telefonach do kolejnych salonów ustalić rabaty dla poszczególnych marek.

Pamiętajcie, że są to dane szacunkowe, bowiem każdy dealer ma pulę rabatową od importera plus własne rabaty. Często rabaty dla grup zawodowych można łączyć ze zniżkami dla każdego, dlatego po lekturze naszego zestawienia i tak warto zadzwonić do dealerów, najlepiej kilku, bo do tego, co podajemy w tabelach, zazwyczaj udaje się jeszcze coś wytargować.

Co istotne, praktycznie w każdym salonie można liczyć na rabat jeżeli dokonujecie zakupu na firmę i wiele marek traktuje przedstawicieli wybranych grup zawodowych dokładnie tak, jakby sprzedawali samochód osobie prowadzącej działalność gospodarczą.

A co jeżeli w naszym zestawieniu piszemy, że mimo starań nie udało się uzyskać informacji o rabatowaniu? Czy to oznacza, że aby kupić auto będziecie musieli zapłacić cenę z cennika?

Nie.

Salony sprzedaży nowych samochodów zarabiają na Waszym zakupie auta całkiem konkretne pieniądze, i praktycznie nie zdarza się, żeby sprzedawca nie miał rezerwy w cenie auta na zaproponowanie atrakcyjnej zniżki, pomagającej zamknąć sprzedaż z trudnym klientem. Warto powalczyć, a teraz - czas na nasze zestawienie.

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Alfa Romeo - rabaty dla grup zawodowych

Grupy objęte rabatowaniem: lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, weterynarze, farmaceuci, laboranci, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy kopalń, hut metali, hut szkła, kolejarze, poczta polska, rolnicy, myśliwi, sędziowie, prokuratorzy, notariusze, radcowie prawni, adwokaci, komornicy, aplikanci, dziennikarze.

 • Alfa Romeo Giulietta - rabat 9-13 proc.
 • Giulia - wersje benzynowe: 10-11 proc.
 • Giulia - diesle: 4-7 proc.
 • Stelvio - wersje benzynowe: 8-11 proc.
 • Stelvio - diesle: 5-7 proc.

Konfigurator Alfy Romeo

Mapa dealerów Alfy Romeo

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Audi - zniżki dla grup zawodowych

Jakby to ująć, żeby nikogo nie obrazić…

Tak, Audi ma zniżki dla grup zawodowych. Ale po pierwsze ani importer, ani sprzedawcy nie chcą ujawnić, jak wysokie są rabaty, a po drugie tzw. zniżki VIP zależą od wielu czynników. Na przykład od tego, jakim autem jeździliście wcześniej, od jak dawna jesteście związani zakupowo z polską siecią dealerską tej marki. Każdy klient jest "wyceniany" indywidualnie.

Dział PR importera obiecał nam informację o grupach zawodowych, objętych specjalnym rabatowaniem, ale i tego nie dostaliśmy. Jedyna możliwość sprawdzenia to wizyta w salonie, skonfigurowanie samochodu, który chcecie kupić - i wtedy sprzedawca może, ale nie musi zaproponować Wam zniżkę dla grup zawodowych.

Jakich grup zawodowych - pytamy sprzedawców Audi w kilku salonach? "Wybranych grup zawodowych" - brzmi odpowiedź. :)

Taka sytuacja.

Konfigurator Audi

Mapa salonów Audi

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

BMW - rabaty dla grup zawodowych 2018

Grupy objęte rabatowaniem: prawnicy, lekarze, piloci, marynarze, inżynierowie.

Rabat na wszystkie modele wynosi do 8 proc. ceny samochodu, teoretycznie niezależnie od tego, czy wybierzemy BMW serii 5, czy SUV-a BMW X3. Ale warto przycisnąć sprzedawcę, bo może się okazać, że na wybrane egzemplarze rabat wyniesie nawet 10 proc. - podczas udawania klienta udało się to np. dla BMW 3 i 2 Active Tourer.

Badając temat zniżek dla grup zawodowych w salonach BMW, koniecznie zadzwońcie do kilku dealerów, bo podejście do rabatowania w różnych salonach nie jest jednakowe. Jedni odmówią Wam podania zniżki aż do wizyty w salonie, inni ją podadzą od razu przez telefon - ale to wcale nie znaczy, że ci drudzy zaoferują Wam finalnie wyższy rabat.

Konfigurator BMW

Mapa dealerów BMW

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Citroen - zniżki dla grup zawodowych 2018

Grupy objęte rabatem: lekarze, stomatolodzy, duchowni, rolnicy, prawnicy, górnicy.

 • Citroen C3 - 4 proc.
 • C-Elysee - 4 proc.
 • C4 Cactus - 4 proc.
 • C4 Spacetourer - 6 proc.
 • C3 Aircross - 4 proc.

Jak widzicie, Citroen to już nie ta sama marka co kilka lat temu - ceny z cennika nie są już wydmuszkami, rabaty po kilkanaście tysięcy złotych za samo wejście do salonu się skończyły. I to jest dobra wiadomość, bo w cennikach nareszcie są realne ceny samochodów. W dodatku wyposażenie podstawowe stoi na przyzwoitym poziomie.

Konfigurator Citroena

Mapa dealerów Citroena

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Dacia - rabaty dla grup zawodowych

Ale jakie rabaty? Dacia jest marką, której importer wyjątkowo uczciwie ustala ceny. To bardzo tanie samochody i w tym przypadku - chyba jedynym - rzeczywiście można wierzyć, że sprzedawcy mają bardzo niewielką rezerwę rabatową bądź nie mają jej wcale.

Jedyne, na co można liczyć, to pojawiające się i znikające zniżki dla bardzo wąskiej specjalności zawodowej i na wybrane samochody, np. Duster dla leśników. Tak czy inaczej Dacia ma tak dobre ceny, że warto przyjrzeć się jej ofercie nawet bez rabatu.

Choćby modelowi Lodgy o niespotykanym stosunku przestronności do ceny (nasz test Dacii Lodgy - tutaj) - dzięki atrakcyjnym cenom można powiedzieć, że Dacie praktycznie nie mają konkurencji w swoich klasach cenowych.

A już na pewno warto przeczytać nasz test Dacii Duster 1.5 dCi 90 KM w którym rumuńskie auto wypadło znakomicie.

Konfigurator Dacii

Mapa dealerów Dacii

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Fiat - zniżki dla grup zawodowych

Teraz uwaga, bo będzie grubo! Fiat już w cenniku prezentuje ciekawe ceny, natomiast rabatowanie dla grup zawodowych tylko podkręca atmosferę, bo rabaty procentowe są dwucyfrowe. Co więcej, marka ma rabaty dla każdego, często jeszcze wyższe od tych, o których za moment przeczytacie.

Grupy objęte rabatem: pracownicy służby zdrowia m.in. lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, weterynarze, pracownicy służb mundurowych m.in. policjanci, żołnierze, pracownicy nauki i oświaty m.in. nauczyciele, bibliotekarza, wykładowcy i lektorzy szkolnictwa wyższego, pracownicy górnictwa i hutnictwa, energetyki i kolejnictwa, rolnicy i myśliwi, prawnicy i sędziowie m.in:, prokuratorzy, notariusze, radcowie prawni, adwokaci, asesorzy, referendarze sądowi, komornicy sądowi oraz dziennikarze, urzędnicy i dyplomaci, taksówkarze, przedstawiciele handlowi.

 • Fiat 500 - do 13 proc.
 • Panda - do 15 proc.
 • Tipo - do 15 proc.
 • 500L - do 15 proc.
 • 500X - do 15 proc.

Konfigurator Fiata

Mapa dealerów Fiata

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Ford - rabaty dla grup zawodowych

Oficjalnie, Ford nie oferuje zniżek dla grup zawodowych. Jedynie zniżki dla VIP-ów, ale to są nieliczne osoby, które miały w życiu bardzo dużo szczęścia :) Nieoficjalnie niemal każdy, kto z ulicy trafi do salonu Forda i zdecyduje się na zakup samochodu, finalizując transakcję może liczyć na dodatkowy rabat oprócz i tak wysokich zniżek, które praktycznie na stałe zagościły w cennikach Forda.

Ford w Polsce sprzedaje dużo samochodów, ma dobrze dobrane wersje i pakiety wyposażeniowe, więc nawet bez rabatu dla grup zawodowych jego ceny wyglądają bardzo dobrze. Sprzedawcy są dobrze wyszkoleni i rozumieją argument najniższej ceny, dobierając auto, którego szukacie.

Także salon Forda, mimo oficjalnego braku zniżek dla grup zawodowych, powinien się znaleźć na ścieżce poszukiwacza okazji bez dwóch zdań.

Konfigurator Forda

Mapa dealerów Forda

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Honda - zniżki dla grup zawodowych 2018

Zniżki? Nie u Hondy. Ta marka od dekad próbuje kreować swoje produkty na niszę premium i najwyraźniej jednym z elementów tej filozofii są konsekwentnie utrzymywane wysokie ceny na samochody.

Niektórzy sprzedawcy mają specyficzne podejście do klienta: jeden z nich, zapytany o automat parkujący w jednym z modeli, pouczył nas stanowczo, że nie powinniśmy tego wymagać bo system ten źle działa, więc Honda nie będzie go stosowała.

Zadzwoniliśmy więc jeszcze do dwóch salonów i mimo że sprzedawcy nie byli aż tak apodyktyczni, to w porównaniu z salonami innych marek dało się wyczuć coś w rodzaju poczucia wyższości nad innymi producentami, a to dla klienta nie zawsze jest przyjemne.

Pole do negocjacji jest niewielkie, a jeżeli nawet się pojawi, to dotarcie do otwarcia negocjacji wymaga od kupującego cierpliwości i determinacji. Niewiele tu poradzimy :(

Konfigurator Hondy

Mapa dealerów Hondy

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Hyundai - rabaty dla grup zawodowych

Po dwóch markach, które rabatów oficjalnie nie oferują, pora na Koreańczyków, którzy nie stronią od tego rodzaju zachęt do zakupu i tak atrakcyjnie wycenionych i wyposażonych aut.

Zniżkami objęte są nie tylko modele rzadko kupowane, lecz także te, odpowiadające za znaczący udział Hyundaia w rynku nowych samochodów w Polsce.

Grupy objęte rabatowaniem: architekci, duchowni, lekarze i farmaceuci, prawnicy, rolnicy, służby mundurowe, taksówkarze, górnicy, nauczyciele.

 • Hyundai i10 - 8 proc.
 • i20 - 11 proc.
 • i30 hatchback - 13 proc.
 • IONIQ - 12 proc.
 • Elantra - 9 proc.
 • i40 wagon - 13 proc.
 • Kona - 8 proc.
 • Tucson - 11 proc.
 • Santa Fe - 9 proc.

Konfigurator Hyundai

Mapa dealerów Hyundai

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Jeep - zniżki dla grup zawodowych 2018

U "Dżipa" nie jest źle. Marka, która dziś jest członkiem globalnego koncernu FCA, oferuje zniżki dla szerokiego grona grup zawodowych praktycznie na każde oferowane auto, przy czym zniżka - tak jak w przypadku większości marek - zależy od specyfikacji kupowanego samochodu.

Grupy objęte rabatowaniem: pracownicy służby zdrowia m.in. lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, weterynarze, pracownicy służb mundurowych m.in. policjanci, żołnierze, pracownicy nauki i oświaty m.in. nauczyciele, bibliotekarza, wykładowcy i lektorzy szkolnictwa wyższego, pracownicy górnictwa i hutnictwa, energetyki i kolejnictwa, rolnicy i myśliwi, prawnicy i sędziowie m.in:, prokuratorzy, notariusze, radcowie prawni, adwokaci, asesorzy, referendarze sądowi, komornicy sądowi, a także dziennikarze, urzędnicy i dyplomaci, taksówkarze, przedstawiciele handlowi.

 • Jeep Renegade - do 8 proc.
 • Wrangler - do 8 proc.
 • Compass - do 8 proc.
 • Cherokee - do 8 proc.
 • Grand Cherokee - do 8 proc.

Konfigurator Jeep

Mapa dealerów Jeep

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Kia - rabaty dla grup zawodowych

Kia nie jest zbyt szczodra w kwestii obdarowywania dodatkowymi rabatami, ale standardowy poziom wyposażenia jej modeli ma niewielką konkurencję na polskim rynku. Do tego dochodzi siedmioletnia gwarancja, która nawet jeżeli ma wyłączenia - a oczywiście ma - to i tak zapewnia ochronę w przypadku awarii spowodowanej fabryczną wadą podzespołów.

Grupy objęte rabatowaniem: osoby z uprawieniami PFRON, pracownicy służb mundurowych, rolnicy, prawnicy, lekarze, górnicy, nauczyciele akademiccy, farmaceuci.

 • Kia Rio - do 5 proc.
 • Nowy Ceed - brak zniżek
 • Optima - do 5 proc.
 • Stonic - do 5 proc.
 • Sportage - do 6 proc.

Jeżeli chcecie przeczytać więcej o Kii, to zapraszamy na nasz test samochodu Kia Stonic z wolnossącym silnikiem benzynowym 1.4. A wiecie, że Kia Ceed będzie dostępna także jako przepiękne kombi ProCeed w stylu shooting brake?

Konfigurator Kia

Mapa dealerów Kia

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Mazda - zniżki dla grup zawodowych

Mazda? Tak. Zniżki? Szukajcie gdzie indziej :) Kameralna japońska marka nie nadąża produkować samochodów, aby zaspokoić popyt. Taka mimowolna regulacja rynku pozwala importerowi dyktować warunki na własnych zasadach, tworząc tzw. rynek producenta.

Tam, gdzie inni importerzy muszą się napinać i oferować rabatowanie, Mazda spokojnie sprzedaje auta po cenach katalogowych, a sprzedaż i tak rośnie.

Niezręczność dla kupującego polega nie na braku rabatów, a na tym, że najciekawsze wersje silnikowe objęte są wysoką stawką akcyzy. Np. odpowiednim silnikiem do Mazdy 6 i CX-5 jest benzynowe 2.5 Skyactiv-G lub 2,2-litrowy diesel - obie wersje mają wysokie ceny spowodowane akcyzą. Dwulitrowy silnik benzynowy jest bardzo oszczędny, ale za mały do obu samochodów (za to idealny do Mazdy CX-3).

Jeżeli chcecie poczytać o modelu, któremu akcyza nie przeszkadza, to zapraszamy na nasz test Mazdy 3 1.5 Skyactiv-G.

Konfigurator Mazda

Mapa dealerów Mazdy

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Mercedes - rabaty dla grup zawodowych 2018

Luksusowa marka - luksusowe rabaty? Poniekąd tak, bo podobno prawdziwy klient Mercedesa nie pyta o cenę :) Ale nieważne, czy kupicie diesla, czy benzynę, zawsze możecie liczyć na zniżkę dla grup zawodowych, jeżeli oczywiście wykonujecie jeden z zawodów z poniższej, raczej skromnej, listy.

Grupy objęte rabatem: lekarze, prawnicy, architekci, pracownicy naukowi.

 • Mercedes klasy A - do 8 proc.
 • klasa C - do 8 proc.
 • klasa E - do 8 proc.
 • klasa S - do 8 proc.
 • GLA - do 8 proc.
 • GLC - do 8 proc.
 • GLE - do 8 proc.

Nie wymieniamy pozostałych, niszowych modeli, bo lista zrobiłaby się bardzo długa, ale one także objęte są rabatowaniem, poza nielicznymi wyjątkami, gdzie Mercedes oferuje wyłącznie indywidualne zniżki na najbardziej luksusowe modele. Wiecie, że Mercedes ma w portfolio superoszczędnego diesla OM 654, a niedawno zadebiutował nowy Mercedes GLE?

Konfigurator Mercedes

Mapa dealerów Mercedesa

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Mitsubishi - zniżki dla grup zawodowych

W przypadku Mitsubishi jak dotąd dowiedzieliśmy się jedynie, że na zniżki mogą liczyć lekarze i że rabat wynosi około 7 proc. ceny auta. Cały czas czekamy na potwierdzenie tej informacji oficjalnym kanałem importera, a także mamy nadzieję na jej uzupełnienie - kiedy tylko czegoś się dowiemy, od razu uzupełnimy artykuł. Niestety, metoda na "napalonego klienta" nie poskutkowała, bo kilku dealerów przedstawiło nam zupełnie niekompatybilne informacje, każdy oferował coś innego, albo nie oferował żadnych rabatów.

Konfigurator Mitsubishi

Mapa dealerów Mitsubishi

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Nissan - rabaty dla grup zawodowych

Tutaj mamy ciekawą sytuację. Rabaty dla grup zawodowych (zestawienie poniżej) są symboliczne, ale zniżki oferowane dla każdego w niektórych salonach - warto popytać - dochodzą do pułapu 10-15 procent i to za całkiem "normalne", popularne specyfikacje i wersje silnikowe.

Grupy objęte rabatem: dyplomaci, dziennikarze, lekarze, funkcjonariusze mundurowi (czynni zawodowo), rolnicy, nauczyciele.

 • Micra - ok. 2 proc.
 • Qashqai - ok. 2 proc.
 • X-Trail - ok. 2 proc.
 • Juke - ok. 2 proc.

Pamiętajcie, że Nissan ma także modele elektryczne, w tym "liścia", o którym przeczytacie w naszym teście Nissana Leaf.

Konfigurator Nissan

Mapa dealerów Nissana

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Opel - rabaty dla grup zawodowych

W przypadku Opla rabaty dla grup zawodowych są, ale na tle nieustających promocji dla każdego kupującego ich wysokości są raczej symboliczne. Co wcale nie znaczy, że nie warto z nich skorzystać.

Grupy objęte rabatem: biegli rewidenci, doradcy podatkowi, diagności laboratoryjni, komornicy, rzecznicy patentowi, aptekarze, brokerzy ubezpieczeniowi, maklerzy papierów wartościowych, rzeczoznawcy majątkowi, tłumacze przysięgli, kuratorzy sądowi, prawnicy, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy Wojska lub Policji (także emerytowani), pracownicy: SG, SW, ITD, ABW, BOR, Służby Celnej, Policji Skarbowej, strażacy czynni zawodowo, nauczyciele, osoby duchowne, dziennikarze, dyplomaci, prowadzący szkoły jazdy lub ośrodki egzaminacyjne dla kierowców, górnicy, taksówkarze, rolnicy, instytucje rządowe lub samorządowe.

 • Opel Adam - 2-4 proc.
 • Corsa - 2-4 proc.
 • Astra - 2-4 proc.
 • Insignia - 2-4 proc.
 • Zafira - 2-4 proc.
 • Crossland X - 2-4 proc.
 • Grandland X - 2-4 proc.
 • Mokka X - 2-4 proc.

Konfigurator Opel

Mapa dealerów Opla

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Peugeot - zniżki dla grup zawodowych 2018

U Peugeota jest nieźle - rabaty dla grup zawodowych dochodzą do dziesięciu procent, a to wśród popularnych marek dobra oferta. Co ciekawe, rabatowane są nawet tegoroczne rynkowe nowości, jak na przykład niedawno prezentowany przez nas Peugeot 508.

Grupy objęte rabatem: jedyne "pewniaki" to lekarze i prawnicy, o resztę trzeba pytać indywidualnie, wykazując nieposkromioną chęć zakupu samochodu, najlepiej osobiście, w salonie.

 • Peugeot 208 - 9-10 proc.
 • 301 - 9-10 proc.
 • 308 - 8-10 proc.
 • 508 - 7-8 proc.
 • 2008 - 9-10 proc.
 • 3008 - 9-10 proc.
 • 5008 - 7-8 proc.

Konfigurator Peugeot

Mapa dealerów Peugeota

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Renault - rabaty dla grup zawodowych

Niestety, salon Renault nie jest dobrym adresem dla poszukiwaczy "okazji na papier" z tytułu wykonywanego zawodu. Marka organizuje jedynie czasowe akcje promocyjne. Niemniej trzeba przyznać, że sprzedawcy są gotowi do negocjacji nawet na wstępnym etapie procesu zakupowego, a to dobrze ro(c)kuje :)

Nawiązanie do rocka jest nieprzypadkowe, bo Renault oprócz przebojowego Clio (nasz test Renault Clio - tutaj) ma w ofercie takie samochody jak to 300-konne Megane R.S.

Konfigurator Renault

Mapa dealerów Renault

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Seat - zniżki dla grup zawodowych

U Seata warto negocjować - rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe zależą od wersji silnikowej i specyfikacji samochodu. Rozsądnym pułapem jest pięć procent zniżki, ale na niektóre wersje - warto pytać - można dostać nawet siedem procent rabatu. Jednak nie polecamy, aby tak niewielkie różnice w cenie stanowiły element decyzyjny przy wyborze wersji auta - kupcie taki samochód, który Wam odpowiada, bo za parę miesięcy i tak nie będziecie już pamiętali, za ile go kupiliście.

Grupy objęte rabatem: lekarze, prawnicy, architekci, taksówkarze, kurierzy.

 • Seat Ibiza - ok. 5-7 proc.
 • Toledo - ok. 5-7 proc.
 • Leon - ok. 5-7 proc.
 • Alhambra - ok. 5-7 proc.
 • Arona - ok. 5-7 proc.
 • Ateca - ok. 5-7 proc.

Konfigurator Seat

Mapa dealerów Seata

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Skoda - rabaty dla grup zawodowych 2018

Niestety, rabaty dla wybranych zawodów to nie u Skody. I nie ma się co dziwić, bo niemal każdy model czeskiej marki ma w Polsce lojalne i ciągle powiększające się grono nabywców.

Z pewnością na taką popularność Skody składają się: ponadprzeciętna przestronność kabiny (w przypadku Superba i Kodiaqa praktycznie bez konkurencji na rynku), oszczędne i mocne silniki, a także atrakcyjne pakiety wyposażenia.

Bardzo popularna Fabia przeszła właśnie lifting, a tutaj możesz zobaczyć test "starej" wersji Skody Fabia TSI, którą jeszcze gdzieniegdzie da się kupić w salonach.

Konfigurator Skoda

Mapa dealerów Skody

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Suzuki - zniżki dla grup zawodowych

U Suzuki także bez zniżek dla wybranych zawodów, marka ma tylko program VIP, ale nie ujawnia rabatów. Jeżeli ktoś z Was jest znanym aktorem i łowcą promocji, to powinno mu się udać, reszcie pozostaje negocjowanie rabatów indywidualnie. Ale za to marka ma od niedawna stadion - Suzuki Arena w Kielcach.

Cenniki Suzuki

Mapa dealerów Suzuki

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Toyota - rabaty dla grup zawodowych

Niestety, importer japońskiej marki okazuje się wyjątkowym sknerą, bo rabaty są symboliczne. W sumie słusznie, bo napędzane lojalnością klientów i solidnym wsparciem reklamowym samochody i tak dobrze się sprzedają. Nie mamy pojęcia, czemu służą dwuprocentowe rabaty - chyba że ktoś kupuje kilka Toyot na raz :)

Grupy objęte rabatem: lekarze, architekci, prawnicy, pracownicy, służb mundurowych, nauczyciele oraz rolnicy.

 • Aygo - ok. 2 proc.
 • Yaris - ok. 2 proc.
 • Auris - ok. 2 proc.
 • C-HR - ok. 2 proc.
 • RAV4 - ok. 2 proc.
 • Prius - ok. 2 proc.

Konfigurator Toyota

Mapa dealerów Toyoty

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Volkswagen - zniżki dla grup zawodowych

Bestsellerowa i bardzo ceniona przez Polaków marka (Volkswagen Passat B8 to rynkowy przebój, podobnie Golf) nie dość, że ma obecnie bardzo agresywną akcję promocyjną, to jeszcze oferuje rabaty dla wybranych grup zawodowych. To bardzo dobry moment na zakup Volkswagena i wiele wskazuje na to, że potrwa on dłużej.

Grupy objęte rabatem: lekarze, farmaceuci, lekarze weterynarii, architekci, prawnicy, sędziowie, prokuratorzy, radcy prawni, adwokaci, notariusze, komornicy, osoby duchowne, geodeci, rolnicy.

 • Passat - 7 proc.
 • Tiguan - 7 proc.
 • Golf - 5 proc.
 • Touran - 7 proc.
 • Polo - 4 proc.
 • Touareg - 8-10 proc.
 • Sharan - 4 proc.

Konfigurator Volkswagena

Mapa dealerów VW

Rabaty dla grup zawodowych na samochody osobowe

Volvo - rabaty dla grup zawodowych

W salonach szwedzko-chińskiej marki kokosów nie ma co się spodziewać, ale można liczyć na zniżkę dla każdego, jeżeli wykażemy determinację i sprzedawca wyczuje, że jest szansa na zamknięcie sprzedaży. Całościowa zniżka dochodzi do dwudziestu procent!

Grupy objęte rabatem: prawnicy, lekarze, architekci, pracownicy Państwowych Służb Mundurowych, wykładowcy akademiccy, osoby stanu duchownego, piloci, marynarze, rolnicy.

 • V40 - ok. 3 proc.
 • S60 - ok. 3 proc.
 • S90 - ok. 3 proc.
 • XC40 - ok. 3 proc.
 • XC60 - ok. 3 proc.
 • XC90 - ok. 3 proc.

Zanim coś kupicie, mamy jeszcze dla Was test klasyka, czyli pięknego Volvo C30 D4 R Design, jednego z ostatnich wyprodukowanych egzemplarzy tego bazującego na Fordzie Fokusie modelu.

Konfigurator Volvo

Mapa dealerów Volvo

I to już koniec naszego zestawienia - będziemy je na bieżąco uzupełniali, bo przy różnych okazjach dzwonimy do salonów i wypytujemy o ceny nowych samochodów.

Ale pamiętajcie: jeżeli zadzwonicie lub pojedziecie do salonu i tam powiedzą Wam stanowczo, że zniżek z naszej listy nie ma, nie buntujcie się i nie negocjujcie - to nie ma sensu.

Lepiej jedźcie do innego salonu, i tak do skutku, bo to się naprawdę opłaca. W czasie naszych "łowów" trafialiśmy salony tej samej marki, z których jeden oferował "zero" zniżek, a drugi kilkanaście procent jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek negocjacji. Bardzo dużo zależy od salonu i od sprzedawcy.

Życzymy Wam dobrych (i tanich) zakupów, a jeżeli macie jakieś doświadczenia z negocjowaniem zniżek, piszcie w komentarzach - niech świat się dowie, jak rabaty wyglądają w praktyce, kiedy już naprawdę kupujemy samochód!

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących wyboru samochodu - zapraszamy na naszą grupę na Facebooku "Jakie Auto Kupić - doradzamy", przyjmiemy każde pytanie o nowe lub używane auto, jego wady, zalety i typowe usterki. Jeżeli wahasz się i nie wiesz, co wybrać, ta grupa Ci pomoże :)

Tekst: Michał Krasnodębski, zdjęcia: materiały producentów.

Autor: Michał Krasnodębski Facebook

Fan motoryzacji od dziecka, absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. W prasie motoryzacyjnej od 22 lat. Z radością tłumaczy język techniki motoryzacyjnej na mowę zrozumiałą dla każdego.

KOMENTARZE