Hybrydowy Auris - więcej ekologii w Toyocie

Hybrydowy Auris - więcej ekologii w Toyocie
Toyota wprowadza kolejny hybrydowy model do oferty. W polskich salonach ma zadebiutować 13 i 14 kwietnia

Hybrydowy Auris - więcej ekologii w ToyocieNowy Auris ma dołączyć do innych hybrydowych modeli Toyoty - technologie hybrydowe obecne są już w Yarisie i Priusie. Teraz wkraczają do nowego kompaktu japońskiego producenta. Od wersji benzynowych i wysokoprężnych Auris Hybrid ma się wyróżniać zmienionymi elementami zewnętrznymi i detalami wewnątrza.
Hybrydowy Auris - więcej ekologii w ToyocieHybrydowy Auris na zewnątrz ma matowo-grafitowy dolny grill oraz dyfuzor tylnego zderzaka. Z tyłu producent wyposażył tylne lampy w diody LED. Dodatkowo projektanci Toyoty opracowali nowe, specjalne wzory felg aluminiowych w rozmiarze 15 i 17 cali.
Hybrydowy Auris - więcej ekologii w ToyocieWewnątrz nowego Aurisa znajdą się błękitne wykończenia, charakterystyczne dla wersji hybrydowych. Na zdjęciu widzimy kompletne wyposażenie z wyróżniającym się systemem multimedialnym oraz niebiesko-zielone zegary. Całość wygląda ciekawie i wreszcie można powiedzieć, że kokpit Aurisa ma własny styl.
Hybrydowy Auris - więcej ekologii w ToyocieTo czym szczyci cię Toyota w wersjach hybrydowych to oczywiście spalanie. Według danych producenta Auris Hybrid spala w mieście średnio 3,7 litra benzyny na 100 km, emitując przy tym 87 g CO2/km. Tradycyjnie dla hybryd Toyoty, silnik spalinowy współpracuje ze skomplikowaną przekładnią elektryczno-planetarną.
Hybrydowy Auris - więcej ekologii w ToyocieW polskich salonach Toyota Auris Hybrid ma kosztować co najmniej 84 900 zł. Wydaje się to dość wygórowana kwota za auto kompaktowe, ale alternatywne diesle także nie są tanie.