Mercedes A klasa - jak ją skonfigurować?

Mercedes A klasa - jak ją skonfigurować?

Mercedes A klasa - jak ją skonfigurować?

dat/articles/2023-12/mercedes-a-klasa-jak-ja-skonfigurowac-763.jpg

Mercedes Benz klasy A to dobre auto w swojej cenie. Niewielki kompakt z ogromną liczbą opcji do wykupienia, bogato wyposażony już na wstępie, konkuruje między innymi z Audi A3 czy BMW serii 1. Jego główną zaletą jest duże zaawansowanie technologiczne oraz tysiące możliwości skonfigurowania go pod swoje oczekiwania i wymagania. Zobacz, jakie opcje warto odhaczyć w konfiguratorze, a które zbyć milczeniem.

  • Czy warto konfigurować auto samodzielnie?

  • Zacznijmy od silnika i skrzyni biegów

  • Wybierz kolor zgodny ze swoją wizją

  • Zadecyduj o wnętrzu

  • Ciekawe opcje dodatkowe do odhaczenia

Czy warto konfigurować auto samodzielnie?

Zdecydowanie tak! Samodzielnie skonfigurowane auto może bez problemu spełnić oczekiwania nabywcy i stać się samochodem w pełni spersonalizowanym i idealnie dostosowanym do jego wymagań. Niestety proces konfiguracji bywa skomplikowany, a z uwagi na wiele pułapek także dość kosztowny.

Zacznijmy od silnika i skrzyni biegów

Mercedes A klasa występuje w szerokim przekroju jednostek napędowych. Możesz wybrać najsłabszą jednostkę A 180, która zapewni optymalne parametry jezdne do poruszania się po mieście, jak i znacznie mocniejszą, np. A 250 z napędem 4MATIC. To już wersja oczywiście droższa, lecz cechuje się zdecydowanie wyższą mocą oraz napędem na cztery koła niezbędnym w zimie. Dla wielbicieli ogromnych prędkości koncern Mercedes przewiduje wersję A 45 S. To pojazd wyposażony w potężny silnik o mocy 421 KM, którego prędkość maksymalna powinna zadowolić wszystkich. Do wyboru jest jedna skrzynia biegów - automatyczna.

Wybierz kolor nadwozia zgodny ze swoją wizją

Koncern Mercedes nie uznaje nudy na polu kolorów. Sięgnij po biel, jeśli lubisz stonowane auta, lub po czerń, jeśli jednak preferujesz nieco mroczniejsze samochody. Dla wielbicieli zupełnie nietuzinkowych barw firma przewidziała czerwień patagonii - wspaniałą, krwistoczerwoną, jak i żółty, który wyróżnia się swoim nasyceniem. Za przystanek pomiędzy kolorami odważnymi a spokojnymi, robi niebieski spectral metalik - bardzo ładny kolor o uniwersalnym charakterze.

Zadecyduj o wnętrzu

Masz trzy rozwiązania - dynamiczną, sportową czerń, luksusowy beż o ekskluzywnym charakterze oraz eklektyczną szarość szałwii. Wszystkie kolory są atrakcyjne, lecz wybór pomiędzy nimi może być skomplikowany. Zachęcamy do odwiedzenia autoryzowanego dealera, gdyż kolory wyświetlane na monitorze mogą znacznie różnić się od realnych.

Ciekawe opcje dodatkowe do odhaczenia

Samochody osobowe są coraz bardziej dopracowane pod kątem technologii. Liczą się nie tylko jednostki napędowe, ale także opcje dodatkowe, które zwiększą radość z jazdy. Mercedes klasy A warto uzupełnić w duży, krystalicznie czysty wyświetlacz IC 10,25" znajdujący się tuż przed Twoimi oczami. Jeśli lubisz słuchać muzyki, uzupełnij konfigurację o system nagłośnienia Burmester® surround.

Dość kosztowny, choć warty uwagi jest pakiet wspomagania jazdy. Otrzymujesz wówczas wiele systemów asystujących, aktywny tempomat oraz wiele innych funkcji wspomagających jazdę.

Jeśli jednak wolisz nieco tańsze alternatywy, doskonałym pomysłem okaże się używany Mercedes A klasa. W gąszczu ofert z łatwością znajdziesz samochód idealny dla siebie i znacznie tańszy niż z salonu.

Autor: Materiał powstał we współpracy z partnerem.

KOMENTARZE