Renault TwinZ - futurystyczna wizja

Renault TwinZ - futurystyczna wizja

Renault TwinZ - futurystyczna wizja

dat/articles/2013-04/renault-twinz-futurystyczna-wizja-337.jpg
Renault znane jest z tego, że lubi zaskakiwać swoich klientów stylistyką oraz rozwiązaniami technicznymi

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Renault TwinZ - futurystyczna wizjaKształt nowego Renaulta przypomina nieco Fiata 500. Linie nadwozia są łagodne. Projektanci postanowili przybrać TwinZ w światełka jak choinkę. Widzimy podświetlany grill, tylne lampy przechodzą łagodnie do dachu samochodu na którym mamy także podświetlenie. Całość dopełniają futurystyczne felgi.
Renault TwinZ - futurystyczna wizjaJakby tego było mało, w środku Renault TwinZ jest jeszcze więcej LED-ów. Podświetlane są drzwi, deska rozdzielcza, podłoga i sufit. Wewnątrz można się poczuć jak w statku kosmicznym.
Renault TwinZ - futurystyczna wizjaWymiary nowego Renaulta są niewielkie. Jego długość wynosi 3267 mm, szerokość 1705 mm, wysokość 1506 mm, a rozstaw osi 2495 mm. Ciekawostką jest to, że drzwi otwierają się w przeciwne strony, co ma ułatwić wsiadanie i wysiadanie.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Renault TwinZ - futurystyczna wizjaDo napędu "kosmity" producent użył elektrycznego silnika o mocy 68 KM, zasilanego bateriami litowo-jonowymi. Napęd przenoszony jest na tylną oś. W tej formie auto z pewnością nie wejdzie do produkcji, ale cieszymy się, że są jeszcze koncepty, które potrafią zaskakiwać.

KOMENTARZE