Robert Kubica i Mercedes AMG C-Coupe DTM

Robert Kubica i Mercedes AMG C-Coupe DTM
Robert Kubica zaliczył testy Mercedesa AMG C-Coupé DTM na torze Ricardo Tormo. To okazja do zapoznania się z samochodem wyścigowym DTM
Robert Kubica i Mercedes AMG C-Coupe DTM Robert opowiada: "Mój pierwszy dzień testów samochodu DTM był świetną zabawą. Wiele się dowiedziałem o serii i o Mercedesie AMG C-Coupé DTM. Okrążenie instalacyjne przejechałem po suchym torze, a później zaczęło mocno padać i musieliśmy odczekać, aż tor wyschnie."
Robert Kubica i Mercedes AMG C-Coupe DTM Kubica dodaje: "W sumie było to dobre doświadczenie, pozwalające mi zapoznać się z autem w różnych warunkach pogodowych. W Mercedesie AMG C-Coupé DTM czułem się bardzo komfortowo pomimo długiej przerwy, która oznaczała konieczność dostosowania się do dużej siły docisku, generowanej przez samochód wyścigowy DTM."
Robert Kubica i Mercedes AMG C-Coupe DTM "Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu podczas pierwszego dnia testów Mercedesa AMG C-Coupé DTM. Nie miałem z autem żadnych problemów." - mówi Robert Kubica.
Robert Kubica i Mercedes AMG C-Coupe DTM

Robert Kubica przejechał 114 okrążeń, co odpowiada dystansowi nieco ponad 456 km. Tymczasem za czasów swojej świetności w zawodach Formuły 1 przejechał kilometrów 4005.