Audi A3 Sportback g-tron

Audi A3 Sportback g-tron

Audi A3 Sportback g-tron

dat/articles/2013-03/audi-a3-sportback-gtron--263.jpg
Nowy model A3 Sportback g-tron napędzany jest e-gazem. Zasięg takiego auta dochodzi do 1300 km

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Audi A3 Sportback g-tronAudi A3 Sportback g-tron zawiera w sobie najbardziej zaawansowane kompetencje techniczne Audi. Zastosowano w nim najnowsze rozwiązania dotyczące napędu na gaz oraz nowatorską konstrukcję zbiorników paliwa. Dzięki wykorzystaniu ultralekkich materiałów, pojedynczy zbiornik waży 27 kilogramów mniej niż jego tradycyjny odpowiednik.
Audi A3 Sportback g-tronKolejna techniczna innowacja zastosowana w Audi A3 Sportback g-tron, to elektroniczny regulator ciśnienia gazu. Dzięki niemu, w listwie wtryskowej panuje zawsze właściwe ciśnienie. Podczas ekonomicznej jazdy przy niskiej liczbie obrotów jest ono niskie, a jeśli kierowca zwiększy moc i liczbę obrotów - ciśnienie wzrasta.
Audi A3 Sportback g-tronOsiągi Audi A3 Sportback g-tron są dokładnie takie same na zasilaniu gazowym i benzynowym. Korzystając z gazu, zgodnie z normami zużycia, Audi jest w stanie przejechać ok. 400 km, a w razie potrzeby na zasilaniu benzynowym, kolejnych 900 km. Łączny zasięg pojazdu jest więc taki sam, jak zasięg Audi z silnikiem TDI.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Audi A3 Sportback g-tronBazą techniczną tej jednostki napędowej jest nowo skonstruowany silnik 1.4 TFSI. Znaczącym zmianom poddano w nim głowicę, turbosprężarkę, układ wtryskowy i katalizator. Dzięki mocy 110 KM i momentowi obrotowemu 200 Nm, Audi A3 Sportback g-tron osiąga prędkość maksymalną 190 km/h, a sprint od zera do 100 km/h trwa 11 sekund.
Audi A3 Sportback g-tronDwa wskaźniki na desce rozdzielczej Audi A3 Sportback g-tron informują kierowcę o poziomie napełnienia zbiorników. Ponadto, za pośrednictwem systemu informacji kierowcy można odczytać bieżące zużycie paliwa wykorzystywanego w danej chwili.
Audi A3 Sportback g-tronWlew benzyny i zawór gazu znajdują się pod wspólną pokrywą. Po tankowaniu i przy niskich temperaturach, silnik Audi A3 Sportback g-tron odpala wykorzystując zasilanie benzynowe i tak szybko, jak to możliwe, przełącza się na zasilanie gazowe.
Audi A3 Sportback g-tronAudi A3 Sportback g-tron według producenta na rynku ma zadebiutować pod koniec 2013 roku.

Autor: Michał Krasnodębski Facebook

Fan motoryzacji od dziecka, absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. W prasie motoryzacyjnej od 22 lat. Z radością tłumaczy język techniki motoryzacyjnej na mowę zrozumiałą dla każdego.

KOMENTARZE