Jak wziąć auto w leasing w 3 krokach?

Jak wziąć auto w leasing w 3 krokach?

Jak wziąć auto w leasing w 3 krokach?

dat/articles/2023-12/jak-wziac-auto-w-leasing-w-3-krokach-765.jpg

Leasing samochodu pomaga w rozwijaniu działalności gospodarczej, dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się skorzystać z tej opcji finansowania. Jak można to zrobić krok po kroku? Od czego zacząć, aby cała procedura przebiegła sprawnie, a także została zwieńczona sukcesem? Podpowiadamy!

Jak wziąć auto w leasing krok po kroku?

Wzięcie auta w leasing nie jest trudne. Wymaga jednak wykonania szeregu czynności, które warto zrealizować krok po kroku i z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu warunki umowy będą dla Ciebie przejrzyste i dopasowane do wymagań Twojej firmy. Samo zobowiązanie nie będzie z kolei nadmiernym obciążeniem, a wręcz przeciwnie — szansą na rozwój dla Ciebie i Twojego biznesu.

1. Znajdź ofertę dla siebie — dobierz samochód do potrzeb swojej firmy

Pierwszym krokiem, jaki powinien wykonać potencjalny leasingobiorca, jest znalezienie idealnej oferty dla siebie i swojej firmy. Od czego zacząć? Przede wszystkim przeanalizuj swoje potrzeby i możliwości.

  • Jakiego samochodu szukasz?

  • Jaka marka aut Cię interesuje?

  • Jakim paliwem ma być zasilany pojazd?

  • Jaki budżet możesz przeznaczyć na leasing samochodu?

Rozważ ostatnią kwestię zarówno pod kątem samej miesięcznej raty, jak i udziału własnego w zakupie oraz ewentualnie kwoty wykupu po zakończeniu obowiązywania umowy z firmą leasingową. Gdy już odpowiesz na te pytania, możesz zacząć przeglądać oferty dostępne na rynku. Im więcej z nich przeanalizujesz, tym bardziej wzrośnie szansa na to, że znajdziesz idealną opcję dla siebie. W razie potrzeby możesz się skontaktować z ekspertami pracującymi w danej firmie i skorzystać z doradztwa w zakresie doboru pojazdu.

Jeśli zdecydujesz się na samochód zasilany elektrycznie, możesz dołączyć do programu Mój Elektryk 2023, w ramach którego uzyskasz dofinansowanie leasingu.


2. Sprawdź opinie na temat konkretnej firmy leasingowej

Gdy już znajdziesz interesującą Cię ofertę, sprawdź opinie na temat leasingodawcy. Jest to ważne przede wszystkim pod względem przejrzystych warunków umowy. Dowiedz się, czy dotychczasowi klienci tej firmy są zadowoleni, na jakie aspekty zwracają uwagę i — co najważniejsze — czy polecają zawarcie umowy z danym podmiotem.

Dzięki temu unikniesz podpisania kontraktu z nieuczciwą firmą, a zawrzesz umowę z tą, która jest warta zaufania. Gdzie szukać tego typu opinii? Internet jest najlepszym źródeł wiedzy — sprawdź komentarze dostępne w przeglądarce i na forach internetowych. Warto skonsultować się również ze znajomymi przedsiębiorcami, jeśli korzystają z leasingu. Zapytaj ich o oferowane warunki i ich zadowolenie ze współpracy z konkretnym leasingodawcą. Zebrane informacje zestaw z wybraną ofertą, aby podjąć jak najlepszą decyzję.

3. Dopełnij formalności i odbierz samochód

Kolejnym krokiem jest dopełnienie formalności. Zwróć uwagę na warunki znajdujące się w ostatecznej wersji umowy. Przeczytaj ją wnikliwie, ponieważ stanowi ona podstawę Twoich praw oraz obowiązków w okresie obowiązywania kontraktu.

Pamiętaj o przestrzeganiu wszelkich obowiązujących Cię terminów — dzięki temu zbudujesz swoją wiarygodność i jeśli w przyszłości ponownie zdecydujesz się na zawarcie umowy leasingu, otrzymasz korzystniejsze oferty. Po dopełnieniu formalności czeka Cię najprzyjemniejszy etap związany z zawieraniem umowy leasingu, a mianowicie odebranie pojazdu. Może ono nastąpić w salonie lub, jeśli dana firma oferuje taką opcję, pojazd może zostać dostarczony pod wskazany przez Ciebie adres.

Pamiętaj o rejestracji samochodu po leasingu!

Właścicielem pojazdu przez cały okres obowiązywania umowy jest firma leasingowa. Ty staniesz się nim dopiero z chwilą wykupu. Krokiem, który należy wykonać już po jego dokonaniu, jest przerejestrowanie samochodu po leasingu. Na zrealizowanie tej procedury masz 30 dni. Warto przestrzegać tego terminu, ponieważ niedopełnienie obowiązków może się wiązać z karą finansową w wysokości nawet 1000 zł. Sama rejestracja auta po leasingu to koszt około 160 złotych — warto go ponieść, aby uniknąć grzywny.

Autor: Materiał powstał we współpracy z partnerem.

KOMENTARZE