Jaguar XE - oficjalnie zaprezentowany

Jaguar XE - oficjalnie zaprezentowany

Jaguar XE - oficjalnie zaprezentowany

dat/articles/2014-09/jaguar-xe-oficjalnie-zaprezentowany-464.jpg
Marka Jaguar zaprezentowała nowy model oznaczony symbolem XE. Limuzyna klasy średniej o sportowym zacięciu może namieszać w segmencie opanowanym przez niemieckich producentów

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Jaguar XE - oficjalnie zaprezentowanyNowy Jaguar XE mierzy 4,672 mm długości, 1,850 mm szerokości i 1,416 mm wysokości. Dzięki zastosowaniu wysokowytrzymałego stopu aluminium serii 6000 do budowy szkieletu auta, masa własna nowego Jaguara to zaledwie 1474 kg. Inżynierowie popracowali również na aerodynamiką nowego XE. Podczas pomiarów odnotowano współczynnik oporu powietrza o wartości 0,26.
Jaguar XE - oficjalnie zaprezentowanyJaguar XE debiutuje z najmocniejszym w gamie 3-litrowym, doładowanym silnikiem V6 dostępnym w wersji XE S. Jednostka ta rozwija moc 340 KM i 450 Nm, napęd za pośrednictwem 8-biegowej, automatycznej skrzyni ZF przenoszony jest na koła tylne. Od 0 do 100 km/h Jaguar rozpędza się w 5,1 sekundy. Prędkość została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Do odmiany XE S w przyszłości dołączą modele napędzane 4-cylindowymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.
Jaguar XE - oficjalnie zaprezentowanyWewnątrz nowego Jaguara XE znajdziemy masę najnowszych nowinek technicznych. Nowy system InControl zaopatrzony w 8-calowy dotykowy ekran oferuje starowanie głosem bez konieczności poruszania się po menu, system Bluetooth, port USB, strumieniowe przesyłanie dźwięku, a dzięki czytnikowi kart SD w łatwy sposób możemy dokonać aktualizacji map.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Jaguar XE - oficjalnie zaprezentowanyJaguar InControl umożliwia posiadaczom smartfonów z systemami iOS i Android, połączenie się z samochodem z dowolnego miejsca, a także sterowanie funkcjami pojazdu. Zdalnie możemy zaprogramować klimatyzację, zablokować lub odblokować zamki w drzwiach lub uruchomić silnik.
Jaguar XE - oficjalnie zaprezentowanyOrientacyjna cena nowego Jaguara XE w najtańszej wersji wyniesie 27 000 funtów czyli około 140 000 zł. Więcej informacji o nowym modelu możemy się spodziewać podczas Targów motoryzacyjnych w Paryżu.

KOMENTARZE