Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004

Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004

Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004

dat/articles/2013-01/jaguar-stype-2-5-v6-z-roku-2004-169.jpg
Rynek samochodów używanych pozwala stać się posiadaczem luksusowych limuzyn za niewielkie pieniądze. Jedną z takich okazji jest Jaguar S-Type

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Jaguar S-Type zadebiutował w 1998 roku. Prezentowane auto pochodzi z roku 2004 i kosztuje 25 200 złotych. Za takie pieniądze można myśleć co najwyżej o zakupie nowego pojazdu z grupy najtańszych samochodów dostępnych na rynku, więc pokusa jest silna - limuzyna legendarnej brytyjskiej marki w cenie miejskiego "malucha"?
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Dlaczego nie! Jednak decydując się na duże, luksusowe auto z rynku pojazdów używanych, trzeba mieć na uwadze to, że jest ono zaawansowane technicznie i bardzo bogato wyposażone. Dlatego warto dokładnie sprawdzić działanie elementów wyposażenia. Wtedy po zakupie można cieszyć się nowym nabytkiem i spać spokojnie.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Przód Jaguara S-Type przywodzi na myśl mercedesa W210, zwanego "okularnikiem". Jednak w Jaguarze lampy nie ciemnieją z wiekiem, a nadwozie jest bardziej odporne na korozję. W dziewięcioletnim aucie to istotna informacja.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004W 2001 roku Jaguara S-Type poddano liftingowi, który przyniósł m.in. nowy kształt grilla na masce. Najbardziej istotna zmiana zaszła jednak w kabinie...
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004... w której zamontowano nowy, znacznie bardziej estetyczny kokpit. Po tych zmianach miejsce kierowcy stało się nie tylko wygodne i przestronne, lecz także eleganckie, a przy tym instrumenty są proste w obsłudze.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Wygląd skóry na siedzeniach podpowiada, że poprzedni właściciel dbał o swojego Jaguara S-Type - skóra nie ma pęknięć ani przebarwień. Fotele przednie mają długie siedziska, więc wysoki kierowca i pasażer mogą liczyć na wygodną podróż. Twardość siedzisk i oparć mimo wieku auta nadal jest optymalna.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004O ile przednie fotele Jaguara wyglądają prawie jak nowe, o tyle tylna kanapa prezentuje się tak dobrze, jakby nikt nigdy jej nie używał. Uwagę zwraca także czysta, jasna podsufitka, a także boki drzwi - wszystko jest utrzymane w niemal idealnej czystości.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Zbliżenie na tylne drzwi, na których znajduje się chromowana klamka i przycisk do sterowania elektrycznym podnośnikiem szyby, pokazuje, że w tym Jaguarze S-Type jest naprawdę czysto.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Nawet to samo miejsce na drzwiach kierowcy - gdzie panel sterowania szybami i lusterkami jest z pewnością częściej wykorzystywany - nie nosi śladów intensywnej eksploatacji.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004A teraz pora pokazać najciekawsze elementy wyposażenia Jaguara S-Type z roku 2004. Pasażerowie tylni mogą na przykład korzystać z indywidualnych nawiewów.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Jak widać z opisu na przełączniku dźwigni kierunkowskazów, wyposażonego także w przycisk przełączający wskazania komputera pokładowego, Jaguar S-Type oferuje funkcję automatycznego włączania świateł.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Po lewej stronie kokpitu za kierownicą znajduje się bardzo starannie zaprojektowany panel, w którym umieszczono między innymi chowane pokrętła do regulacji podświetlenia wskaźników oraz kąta świecenia reflektorów.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Fotel kierowcy Jaguara S-Type ma elektryczną regulację o wyjątkowo szerokim zakresie ustawień. To oznacza, że za kierownicą równie dobrze poczuje się rosły koszykarz, jak i jego filigranowa partnerka. Przyciski sterowania fotelem noszą ślady ledwie minimalnego zużycia.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Tuż za dźwignią biegów, której zakres położeń tworzy charakterystyczną dla marki literę "J", znajduje się przycisk. I chociaż w aucie z roku 2004 mało kto by się tego spodziewał, jest to automatyczny hamulec postojowy! Przed zakupem trzeba koniecznie sprawdzić, czy działa on prawidłowo.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Jaguar S-Type ma automatyczną, dwustrefową klimatyzację. W odróżnieniu od wielu tego typu urządzeń w luksusowych markach, panel sterujący jest prosty. Istnieje możliwość połączenia ustawień dla lewej i prawej strony, wtedy wystarczy, że kierowca np. zmieni temperaturę po lewej stronie, a prawa zrobi to samo automatycznie.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Jaguar S-Type został także wyposażony w system dynamicznej kontroli stabilności jazdy. Można go wyłączyć przyciskiem, umieszczonym na samym dole konsoli w kokpicie, pod panelem odtwarzacza kompaktowego. System ESP w dziewięcioletnim aucie to nie lada rarytas - wtedy montowano go tylko w nielicznych samochodach.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Czujniki parkowania w tylnym zderzaku to dziś nic nadzwyczajnego, jednak prezentowany Jaguar ma je zamontowane...
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004...również z przodu. Dzięki temu można skutecznie chronić elegancko polakierowane zderzaki przed szkodami parkingowymi.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Pokazany na zdjęciach Jaguar S-Type został także wyposażony w tempomat. Można nim sterować przyciskami umieszczonymi po prawej stronie na kierownicy, która jak widać została obszyta skórą.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Jaguara napędza 2,5-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 200 KM. To najmniejsza z dostępnych benzynowych jednostek napędowych, montowanych w modelu S-Type.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Spokojnie i cicho pracujący motor współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Jeżeli przekładnia jest w dobrym stanie technicznym, to nie powinna szarpać nie tylko podczas zmiany biegu, lecz także przy przełączaniu z trybu N na D oraz włączaniu biegu wstecznego. Warto to sprawdzić.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Do spokojnego i płynnie działającego napędu Jaguara S-Type pasuje komfortowo resorujące zawieszenie. Z tej perspektywy widać, jak elegancka jest linia nadwozia samochodu, pełnego wysmakowanych detali. I chociaż piszemy o zawieszeniu, nie powstrzymamy się od pokazania...
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004...lusterka. Niewiele aut może się pochwalić tak elegancko i delikatnie zaprojektowanymi lusterkami, jak Jaguar S-Type.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004A wracając do zawieszenia, to po zmianach modernizacyjnych przeprowadzonych w 2001 roku, prowadząc Jaguara S-Type można liczyć na sporą dawkę przyjemności z jazdy. Jednak to, co ten samochód potrafi najlepiej, to komfortowe pokonywanie dużych odległości.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004Jak zwykle przy zakupie używanego auta, warto zwrócić uwagę na kluczyki i dokumenty z historią samochodu - jak widać, w przypadku tego Jaguara S-Type są w komplecie.
Jaguar S-Type 2.5 V6 z roku 2004

Biorąc pod uwagę proporcję ceny do tego, co za nią dostajemy, tego auta po prostu trudno nie kupić. Jednak warto nie zapominać, że mimo niskiej ceny, koszty eksploatacji benzynowego Jaguara nadal pozostają luksusowe.

Chcesz porozmawiać o usterkach aut używanych i ich naprawie? Dołącz do naszej grupy na facebooku!

Tekst: Michał Krasnodębski, zdjęcia: Robert Magdziak.

Autor: Michał Krasnodębski Facebook

Fan motoryzacji od dziecka, absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. W prasie motoryzacyjnej od 22 lat. Z radością tłumaczy język techniki motoryzacyjnej na mowę zrozumiałą dla każdego.

KOMENTARZE