3 nowe kamery samochodowe Mio - zobacz, co potrafią!

3 nowe kamery samochodowe Mio - zobacz, co potrafią!

3 nowe kamery samochodowe Mio - zobacz, co potrafią!

dat/articles/2019-04/3-nowe-kamery-samochodowe-mio-zobacz-co-potrafia-708.jpg

Mio - producent o ugruntowanej pozycji na rynku kamer i nawigacji samochodowych - wprowadza do sprzedaży w Polsce trzy nowe kompaktowe kamery samochodowe. Zaraz zobaczysz, co to za modele, ale już możemy zdradzić, że ich specyfikacja wygląda obiecująco!

  • Rejestrator jazdy Mio MiVue C570
  • Kamera samochodowa Mio MiVue C540
  • Wideorejestrator Mio MiVue C312

Nazwy urządzeń już znasz :) a teraz pora na szczegóły oraz ceny startowe premierowych rejestratorów jazdy od Mio.

Rejestrator jazdy Mio MiVue C570

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

3 nowe kamery samochodowe Mio - zobacz, co potrafią!

Ta kamera samochodowa ze średniej półki cenowej ma imponującą specyfikację. Sercem - a może raczej oczami - wideorejestratora jest sprawdzona matryca Sony Starvis, dedykowana do nagrań w nocy.

Aby dodatkowo poprawić ich jakość, kamera samochodowa Mio MiVue C570 posiada wielosoczewkową szklaną optykę F1.8. Ma też wbudowany moduł GPS, co pozwala na gromadzenie danych o podróży w pamięci urządzenia - po jeździe można obejrzeć na komputerze np. godzinę i współrzędne.

O tym, czy takie metadane mają być zapisywane w pliku - można z nich odczytać prędkość jazdy - decyduje użytkownik. Ale doświadczenie pokazuje, że nie zawsze dobry obraz z kamery wystarcza i czasem trzeba podeprzeć się zapisanymi parametrami jazdy, aby wygrać z ubezpieczycielem.

Śledzenie trasy modułem GPS oznacza także możliwość powiadomień o fotoradarach, a kupując kamerę samochodową Mio MiVue C570 otrzymujesz dostęp do ich aktualizowanej bazy fotoradarów.

Do urządzenia można podłączyć takżę tylną kamerę Mio A30 oraz zasilacz Smartbox - inteligentny zasilacz parkingowy, umożliwiający korzystanie z trybu parkingowego podczas postoju pojazdu.

Wtedy, wykorzystując m.in. trzyosiowy sensor przeciążeń, kamera czuwa, aby uruchomić się kiedy ktoś poruszy samochodem. Wideorejestrator Mio MiVue C570 może się także pochwalić szerokim realnym kątem widzenia - 150 stopni. Warto tutaj zaznaczyć, że Mio podaje tutaj rzeczywisty kąt nagrania, a nie kąt widzenia optyki, który jest teoretyczną wartością.

Rozdzielczość obrazu to Full HD 1080p, czyli 1920x1080 pikseli bez przeplotu, przy prędkości zapisu rzędu 30 klatek na sekundę z kodowaniem H264. Ten algorytm kodowania pozwala zaoszczędzić miejsce na karcie pamięci, która może mieć pojemność do 128 GB. Mio poleca karty klasy 10 lub szybsze w przypadku równoległego korzystania z kamery tylnej. Więcej o kartach przeczytasz w naszym artykule o kartach do kamer samochodowych.

Cena startowa nowej kamery ma wynieść 549 zł.

Kamera samochodowa Mio MiVue C540

3 nowe kamery samochodowe Mio - zobacz, co potrafią!

Ten wideorejestrator to następca popularnego MiVue C320. Także tutaj znalazła się matryca Sony, a obiektyw zapewnia rzeczywisty kąt nagrania rzędu 130 stopni.

Rozdzielczość wideo to Full HD 1080p przy prędkości zapisu 30 klatek na sekundę. Wideorejestrator Mio MiVue C540 posiada szklany obiektyw z przesłoną F1.8, umożliwiający nagrywanie także przy słabym oświetleniu.

Rejestrator jazdy współpracuje z tylną kamerą A30, którą można podłączyć przewodowo i rejestrować równolegle dwa obrazy, z przodu i z tyłu. Także i ta kamerka pozwala na podłączenie inteligentnego zasilacza Smartbox i wykorzystanie trybu czuwania parkingowego.

Cena startowa to 349 zł.

Wideorejestrator Mio MiVue C312

3 nowe kamery samochodowe Mio - zobacz, co potrafią!

Ta niedroga kamera, której cena startowa wynosi 199 zł, ma dwucalowy wyświetlacz z nieskomplikowanym menu i dynamiczną lokacją przycisków sterujących (ich funkcje zależą od tego co jest wyświetlane na ekranie).

Rzeczywisty kąt widzenia podczas rejestracji wideo wynosi 130 stopni, a rozdzielczość filmu to Full HD 1080p przy prędkości zapisu 30 klatek na sekundę. W zestawie znajduje się uchwyt obrotowy, pozwalający na ustawienie kamery pod dowolnym kątem lub zamocowanie na pionowej szybie.

Czujnik przeciążeń zadba o automatyczne zabezpieczenie nagrania przed i po kolizji, a kamera włączy się automatycznie po uruchomieniu silnika.

Do następnego wideorejestratora :)

Zdjęcia: Mio.

KOMENTARZE