Gdzie jest czyste powietrze? Tego dowiesz się w... Porsche!

Gdzie jest czyste powietrze? Tego dowiesz się w... Porsche!

Gdzie jest czyste powietrze? Tego dowiesz się w... Porsche!

dat/articles/2020-09/gdzie-jest-czyste-powietrze-tego-dowiesz-sie-w----porsche-728.jpg

Porsche wreszcie znalazło rozwiązanie problemu z jakim zmaga się niejeden kierowca. Pokładowa elektronika doradzi, czy warto już opuszczać szyby, by zaczerpnąć świeżego powietrza. To wcale nie jest żart. Oto przykład pomysłu na wykorzystanie łączności z internetem w aucie.

Jakość powietrza na trasie. Brzmi nieźle, nieprawdaż? Porsche wspólnie ze startupem ClimaCell przygotowało nową funkcję dla zmotoryzowanych – system wskazywania aktualnego poziomu zanieczyszczenia powietrza. Dzięki temu dowiemy się, czy można już jechać z opuszczonymi szybami czy też lepiej pozostawić je zamknięte. Na tym jednak nie koniec. Porsche wskaże także miejsca, gdzie można swobodnie oddychać do woli. I oczywiście do nich doprowadzi za pośrednictwem wbudowanej pokładowej nawigacji.

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Gdzie jest czyste powietrze? Tego dowiesz się w... Porsche!

Wbrew pozorom próżno szukać w tym innowacji. Wykorzystano bowiem to, co już jest od dawna oferowane w różnych aplikacjach korzystających z danych ze stacji meteorologicznych i innych placówek różnych agencji zajmujących się ochroną środowiska. Wkład Porsche to jedynie aktywacja funkcji w aplikacji Porsche Roads. Z samej aplikacji można zaś skorzystać nie tylko w telefonie, ale także w trybie CarPlay, czyli ujrzeć na ekranie w konsoli.

Wskaźnik jakości powietrza uproszczono tak, jak to tylko możliwe. Wykorzystano bowiem sygnalizację świetlną, czyli trzy kolory jako wskaźniki poziomu zanieczyszczeń. Nietrudno przy tym zgadnąć, co oznacza zielona barwa a co czerwona. Teraz pozostaje już tylko grać w zielone.

Ale czy spalinowym Porsche 911 czy Panamera to przystoi? A może elektrykiem (czyli obecnie Porsche Taycan) czerpiącym zasilanie jedynie z zielonej energii? Cóż, jedno nie ulega wątpliwości. Porsche dodało kolejny argument to tego, by znów wsiąść za kierownicę i jechać przed siebie.

Gdzie jest czyste powietrze? Tego dowiesz się w... Porsche!

Tak po prostu.

Autor: Stanisław Jastrzębski Facebook

Stanisław to człowiek-orkiestra od samochodowych multimediów oraz wnikliwy tester i obserwator rynku. W prasie motoryzacyjnej od 20 lat. Nic się przed nim nie ukryje :)

KOMENTARZE