McLaren P1 - pogromca supersamochodów

McLaren P1 - pogromca supersamochodów

McLaren P1 - pogromca supersamochodów

dat/articles/2012-09/mclaren-p1-pogromca-supersamochodow-47.jpg

McLaren P1 ma być jednym z najlepszych supersamochodów na świecie

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

McLaren P1 - pogromca supersamochodówNieoficjalne źródła informują, że pod maską znajdzie się zmodyfikowana wersja silnika twinturbo V8, znanego z modelu MP4-12C, przy czym w przypadku nowej konstrukcji jednostka zostanie połączona z systemem odzyskiwana energii KERS. Dzięki temu P1 będzie się legitymował mocą na poziomie 900 KM.
McLaren P1 - pogromca supersamochodówOgromne skrzydło tylne, które prawdopodobnie będzie wykorzystywane do sterowania przepływem strumienia powietrza wokół nadwozia w zależności od sytuacji drogowej (jazda z dużą prędkością, hamowanie). Jak przystało na supersamochód, elementy nadwozia zostaną wykonane z włókna węglowego, co pozwoli obniżyć masę własną.
McLaren P1 - pogromca supersamochodówSamochód w wersji produkcyjnej zostanie pokazany w 2013 roku, natomiast pierwsze egzemplarze trafią pod wille klientów w ciągu dwunastu miesięcy od premiery.

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT