McLaren P1 - mocny zawodnik

McLaren P1 - mocny zawodnik

McLaren P1 - mocny zawodnik

dat/articles/2013-02/mclaren-p1-mocny-zawodnik-242.jpg

Brytyjski producent utrzymuje, że ich najnowsze dziecko będzie najszybszym supersamochodem. Na potwierdzenie tego publikuje specyfikację

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

McLaren P1 - mocny zawodnikDo napędu tego superbolidu ma posłużyć jednostka V8 z podwójnym doładowaniem o pojemności 3.8 litra. To pozwoli uzyskać moc 737 koni mechanicznych i moment obrotowy 720 Nm. Dodatkowo samochód wyposażony będzie w silnik elektryczny, wobec czego łączna moc P1 to 916 KM i 980 Nm.
McLaren P1 - mocny zawodnikMcLaren P1 nie będzie klasyczną hybrydą, dodatkową moc będzie uzyskiwał po naciśnięciu guzika na kole kierownicy. Do dyspozycji kierowcy będzie jeszcze inny przycisk, który będzie odpowiedzialny za system DRS (zmiana kąta nachylenia tylnego spoilera) znany z Formuły 1.
McLaren P1 - mocny zawodnikMcLaren P1 ma być zaprezentowany w marcu na targach motoryzacyjnych w Genewie. Tam prawdopodobnie poznamy osiągi superauta.

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT