MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITION

MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITION

MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITION

dat/articles/2012-11/mclaren-12c-gt-canam-edition-122.jpg
McLaren potwierdził plany wyprodukowania limitowanej edycji modelu 12C GT CAN-AM EDITION

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITIONTuż przed Grand Prix formuły jeden odbywającym się na torze w Austin, w Teksasie, McLaren ogłosił, że koncept Can-Am, który został pokazany na Pebble Beach Concours d'Elegance ostatniego lata jako ekstremalny projekt studyjny, wejdzie w limitowanej liczbie sztuk do produkcji.
MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITIONWedług firmy model ten jest hołdem dla Bruce'a McLarena i Denny Hulme, którzy z powodzeniem ścigali się autami McLarena w serii Can-Am.
MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITIONNa tylnej klapie McLarena 12C GT Can-Am Edition dominuje potężny spoiler wykonany z włókna węglowego będący częścią pakietu aerodynamicznego poprawiającego siłę docisku aż o 30 procent.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITIONW kabinie znajdzie się pełna klatka bezpieczeństwa spełniająca rygorystyczne przepisy FIA. Kierowca oraz pasażer będą mieli do dyspozycji czarne sportowe fotele z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa.
MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITIONKoło kierownicy zostało zapożyczone z wyścigowego modelu 12C GT3. Kształt tej kierownicy wzorowany jest na kierownicy z tegorocznego bolidu formuły jeden, McLarena MP4-24.
MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITIONMcLaren 12C GT Can-Am Edition będzie wyposażony w silnik V8 o pojemności 3.8 l doładowany dwiema turbosprężarkami. Jednostka ta będzie rozwijała moc 630 KM co czyni 12C GT Can-Am Edition najmocniejszym 12C produkowanym do tej pory.
MCLAREN 12C GT CAN-AM EDITIONMcLaren 12C GT Can-Am Edition nie będzie posiadał homologacji drogowej, więc jego właściciele będą mogli cieszyć się nim tylko na zamkniętych torach. Zostanie wyprodukowanych jedynie 30 egzemplarzy, a każdy z nich będzie kosztował około 600 000 dolarów.

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT