SUV z dużym bagażnikiem - poznaj TOP 15 najlepszych funkcji i akcesoriów

SUV z dużym bagażnikiem - poznaj TOP 15 najlepszych funkcji i akcesoriów

SUV z dużym bagażnikiem - poznaj TOP 15 najlepszych funkcji i akcesoriów

dat/articles/2022-07/suv-z-duzym-bagaznikiem-ndash-poznaj-top-15-najlepszych-funkcji-i-akcesoriow-730.jpg

Szukasz przestronnego, wielozadaniowego auta, które poradzi sobie na każdej nawierzchni? Praktycznym wyborem może okazać się SUV z dużym bagażnikiem. W tym artykule znajdziesz 15 najlepszych rozwiązań wykorzystywanych w nowoczesnych SUV-ach, reprezentowanych przez Land Rovera Discovery Sport. Zawarliśmy tu zarówno przykłady przydatnych funkcji, które warto mieć w swoim aucie, jak i praktycznych akcesoriów pozwalających na poprawę komfortu i możliwości przewozowych

Regulowana tylna kanapa

Organizację przestrzeni ładunkowej znacznie ułatwia regulowana kanapa. Szczególną uwagę poświęcili temu elementowi projektanci SUV-a Discovery Sport. Użytkownicy tej odsłony Land Rovera mogą dowolnie składać i przesuwać zarówno całą tylną kanapę, jak i jej poszczególne fotele. Dodatkowo mogą być one ogrzewane, co znacznie podnosi komfort podróży.

Uchwyty na tablety

Uchwyt na tablet pozwala zaczepić urządzenie na zagłówku przedniego fotela. Uchwyty dostępne w Discovery Sport powstają na bazie systemu Click&Go, który można wykorzystać także do zamocowania wieszaka lub haczyka na torbę.

SUV z dużym bagażnikiem - poznaj TOP 15 najlepszych funkcji i akcesoriów

Dodatkowe opcje ładowania urządzeń

Bez dostępu do prądu nasze urządzenia elektroniczne szybko tracą swoją użyteczność. Dlatego przed wyruszeniem w podróż warto wyposażyć auto w dodatkowe gniazda do ładowania telefonów, tabletów i innych sprzętów.Bezprzewodowa ładowarka do smartfona ze wzmacniaczem sygnału - to urządzenie rozwiązuje dwa problemy. Eliminuje konieczność używania kabli, które utrudniają zachowanie porządku w aucie i chroni przed utratą zasięgu podczas podróży.

Systemy ułatwiające jazdę w terenie

Właściciele SUV-ów znają uroki prowadzenia auta poza asfaltem. Jazda po bezdrożach nie byłaby jednak przyjemna i bezpieczna, gdyby nie systemy ułatwiające poruszanie się w terenie. Discovery — SUV od Land Rover z dużym bagażnikiem i dużymi możliwościami - oferuje w tym zakresie kilka interesujących rozwiązań.

SUV z dużym bagażnikiem - poznaj TOP 15 najlepszych funkcji i akcesoriów

Napęd AWD

Dzięki niemu w czasie jazdy moment obrotowy trafia na wszystkie koła. AWD znacznie ułatwia jazdę po trudnej nawierzchni.

Terrain Response 2

System ten automatycznie zarządza układem napędowym, zawieszeniem i trakcją, dobierając tryb jazdy do właściwości terenu.

Hill Descent Control

Hill Descent Control to rozwiązanie ułatwiające zjeżdżanie ze stromych wzniesień. Dzięki niemu auto jest w stanie automatycznie zarządzać swoją prędkością, a także korygować tor ruchu poprzez hamowanie poszczególnych kół.

SUV z dużym bagażnikiem - poznaj TOP 15 najlepszych funkcji i akcesoriów

All Terrain Progress Control

ATPC to kolejny inteligentny system dostępny w Discovery Sport. Pozwala on na ustawienie i utrzymanie stałej prędkości w trudnych warunkach terenowych.

Wade Sensing

Wade Sensing pomaga uniknąć zalania auta. System ostrzega, gdy poziom wody zaczyna zbliżać się do maksymalnej głębokości brodzenia bezpiecznej dla pojazdu. W przypadku Discovery Sport to aż 60 cm.

Bagażnik do przewozu sprzętu do sportów wodnych

Weekend nad jeziorem? Brzmi jak plan! Do tego przyda się jednak bagażnik umożliwiający przewożenie sprzętu do sportów wodnych. Land Rover posiada rozwiązanie w formie bagażnika dachowego z wielofunkcyjnymi uchwytami.

SUV z dużym bagażnikiem - poznaj TOP 15 najlepszych funkcji i akcesoriów

Elektrycznie wysuwany hak holowniczy

Rodzinny SUV Discovery Sport może być wyposażony w elektrycznie wysuwany hak holowniczy. Rozwiązanie to znacznie podnosi komfort i bezpieczeństwo holowania. Poza tym dzięki niemu hak może zostać schowany, gdy nie jest potrzebny. Hak przyda się także np. do mocowania bagażnika rowerowego.

Lusterko ClearSight

ClearSight to rozwiązanie szczególnie przydatne, jeśli widok przez tylną szybę przesłaniają pasażerowie lub bagaż. . Obraz wyświetlany na lusterku generują kamery, dzięki czemu drogę za samochodem widać bez przeszkód bez względu na załadunek bagażnika.

Pokładowy jonizator i filtr powietrza

Jakość powietrza we wnętrzu auta spada podczas długich tras czy przejazdu w miejscach dotkniętych problemem smogu. Rozwiązaniem jest pokładowy jonizator i filtr powietrza. Pomoże on także zwalczyć nieprzyjemne zapachy.

SUV z dużym bagażnikiem - poznaj TOP 15 najlepszych funkcji i akcesoriów

Poprzeczki dachowe i stopnie boczne

Na dachu auta można przewozić nie tylko sprzęt sportowy. Zamawiając relingi i poprzeczki oraz stopnie boczne będziemy mogli wygodnie zamontować i zapakować boks dachowy.

Siatka dzieląca przestrzeń bagażową

Utrzymanie porządku w pojemnym bagażniku jest znacznie prostsze dzięki przegrodom z wytrzymałej i elastycznej siatki. Produkty tego typu kosztują niewiele, a realnie podnoszą komfort użytkowania auta.

Akcesoria dla zwierząt

Akcesoria takie jak rampy, transportery, miski zapobiegające rozlewaniu płynów, systemy mycia, przegrody i wykładziny pozwalają zapewnić zwierzętom komfort podróży i zadbać o czystość w aucie. Warto rozważyć dedykowane fabryczne akcesoria, które pasują do konkretnego modelu.

System wspomagania manewrowania z przyczepą

W najnowszych modelach Land Rover zastosowano wspomaganie manewrowania z przyczepą, które poprawia bezpieczeństwo jazdy. Co więcej, system Transparent Trailer nakłada na siebie obraz z kamer dookoła auta, eliminując zjawisko martwej strefy.

Bagażnik rowerowy

Funkcjonalny bagażnik rowerowy pozwoli zabrać w podróż kilka rowerów. Rozwiązania dostępne na rynku występują w różnych konfiguracjach. Land Rover oferuje dwa typy bagażników rowerowych — montowane na haku i na dachu.

SUV z dużym bagażnikiem - poznaj TOP 15 najlepszych funkcji i akcesoriów

Kluczyk w formie sportowego zegarka Activity Key

Activity Key to praktyczny gadżet od Land Rovera. Urządzenie ma formę wodoodpornego zegarka sportowego i pozwala zamykać oraz otwierać auto. Dzięki niemu ryzyko zgubienia kluczyka znacznie spada, a użytkowanie auta staje się jeszcze prostsze!

Schowek lub dodatkowe siedzenia w podłodze bagażnika

Land Rover Discovery Sport to świetny przykład pokazujący możliwości wykorzystania przestrzeni pod podłogą bagażnika. Wybierając wariant 5-miejscowy, mamy do dyspozycji dodatkowy schowek, który mieści nawet małą walizkę. W bagażniku pozostaje nam wtedy mnóstwo wolnego miejsca np. na sprzęt sportowy lub dla czworonożnego podopiecznego. W przypadku wariantu 7-miejscowego, w podłodze bagażnika ukryte są dwa dodatkowe miejsca, które możemy wykorzystać, jeśli chcemy się wybrać w podróż w większym gronie.

Jesteśmy przekonani, że spośród opisanych akcesoriów do rodzinnego SUV-a z dużym bagażnikiem, znajdziecie propozycje, które ułatwią Wam użytkowanie samochodu i uczynią podróże jeszcze bardziej odkrywczymi!

Zdjęcia: materiały producenta.

Autor: Materiał powstał we współpracy z partnerem.

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT