Ile kosztuje OC samochodu osobowego Volkswagen Golf?

Ile kosztuje OC samochodu osobowego Volkswagen Golf?

Ile kosztuje OC samochodu osobowego Volkswagen Golf?

dat/articles/2018-08/ile-kosztuje-ubezpieczenie-oc-za-volkswagena-golfa-565.jpg

Sprawdź w porównywarce, ile zapłacisz za OC i AC do swojego Golfa! Zdziwisz się, jak duże mogą być różnice między różnymi ofertami oraz miastami.

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Volkswagena Golfa?

Co obejmuje ubezpieczenie OC samochodu?

W maksymalnym uogólnieniu i uproszczeniu, OC pokrywa koszty szkód, które będą winikiem Twojej jazdy samochodem. Innymi słowy, jeżeli to Ty jesteś sprawcą kolizji lub wypadku, to ktoś, w kogo wjedziesz swoim samochodem, dostanie rekompensatę poczynionych przez Ciebie zniszczeń z Twojego ubezpieczenia OC.

To dlatego właśnie ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, bo jeżeli spowodujesz kolizję (z Twojej winy) z autem kosztującym pół miliona złotych, a takich na naszych drogach jeździ coraz więcej, to czy byłoby Cię stać na pokrycie kosztów naprawy samochodu, który ucierpi w kolizji?

Kalkulator OC i AC porównanie

Korzystając z porównywarki ubezpieczeniowej, sprawdzisz koszt polisy OC i AC do każdego modelu auta, ale zanim to zrobisz, przygotowaliśmy dla Ciebie małe zestawienie dla Volkswagena Golfa z różnych roczników. Pokażemy Ci stawki z miast, w których jest najtaniej i najdrożej. Zobacz, czego się za moment dowiesz:

Nie ma na liście Twojego modelu, rocznika czy miasta? To nie ma znaczenia - swoje indywidualne stawki ubezpieczenia OC i AC możesz w mgnieniu oka obliczyć w porównywarce ubezpieczeń. A teraz - do rzeczy :)

Od czego zależy zakres ubezpieczenia OC dla VW Golfa?

Odpowiedź może wielu zaskoczyć, bo podstawowy zakres ubezpieczenia OC samochodu - także Volkswagena Golfa, niezależnie od jego wieku - zależy od…

Niczego :)

A tak naprawdę - od podstawowego zakresu, przewidzianego ustawowo. Oznacza to, że niezależnie od tego, na jakiego ubezpieczyciela się zdecydujesz, to zakres podstawowej, obowiązkowej ochrony OC będzie taki sam.

To, czego możesz szukać, to dodatkowa ochrona objęta ubezpieczeniem, ale prawdziwe i istotne różnice pojawiają się dopiero wtedy, gdy zdecydujesz się wykupić pakiet AC i OC samochodu.

Dlatego, szczególnie jeżeli zamierzasz wykupić jedynie OC (chociaż namawiamy do wykupienia także polisy AC gdyż chroni ona w razie kradzieży, a Golf to chętnie kradziony samochód, podobnie jak Passat), warto wybrać najkorzystniejszą ofertę w porównywarce ubezpieczeniowej online.

Od czego zależy stawka polisy OC za Volkswagena Golfa?

Od wielu czynników. Na przykład od doświadczenia właściciela jako kierowcy, które co prawda nie przesądza o tym, czy ostrożnie jeździ, ale powszechnie jest uznawane za atut.

Kolejnym, oczywistym czynnikiem, jest zniżka za dotychczasową bezszkodową jazdę. Mniej oczywisty jest wpływ miejsca zamieszkania, a to dlatego, że dane statystyczne dotyczące ryzyka kolizji lub kradzieży auta niekoniecznie pokrywają się ze zdrowym rozsądkiem i obiegowymi opiniami.

Porównanie ubezpieczeń samochodowych

Jedni twierdzą, że w tym roku płacą więcej za ubezpieczenie samochodu, inni uważają, że tak czy inaczej stawki OC są za wysokie, szczególnie jeżeli auto bardzo mało jeździ.

Skoro tak, to w interesie każdego kierowcy jest zorientowanie się w aktualnych stawkach ubezpieczenia OC i AC samochodu. Zgadzamy się?

Jeżeli tak, to teraz pozostaje tylko prześledzić nasze zestawienie, a potem sprawdzić dokładnie w kalkulatorze ubezpieczeniowym, ile dokładnie wyniesie ubezpieczenie OC i AC Twojego, konkretnego samochodu, w wielu firmach.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu - Volkswagena Golfa - dla doświadczonego kierowcy?

Najpierw określimy profil naszego właściciela samochodu - kierowcy, którego wiek, doświadczenie, miejsce zzamieszkania i posiadane zniżki posłużą nam do dalszych symulacji kosztów polisy w kalkulatorze ubezpieczeniowym.

Oto i nasz "golfista":

 • Mężczyzna
 • Ma prawo jazdy od 17 lat
 • Ma żonę i dwoje dzieci
 • Wyjeżdża często na weekendy i wakacje
 • Rocznie przejeżdża około 5 tys. km
 • Przysługuje mu 60 proc. zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy przez ostatnie lata

Nasz kierowca jest szczęśliwym posiadaczem Volkswagena Golfa V z roku 2007. Jak wygląda przegląd stawek OC w różnych miastach?

Miasto

Polisa OC

Najtańsza oferta

Lublin

630 zł

Aviva

Poznań

690 zł

Aviva

Tarnów

500 zł

Benefia

Toruń

580 zł

Aviva

Ile za ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa zapłaci kierowca z Lublina z dużym doświadczeniem?

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Volkswagena Golfa?

W tym przypadku, dla kierowcy z Lublina stawki nie są zbyt zróżnicowane. Pozwala to spokojnie wybrać ofertę, do której właściciel będzie najbardziej przekonany - na przykład ze względu na renomę firmy ubezpieczeniowej lub wcześniejsze dobre doświadczenia z wybranym ubezpieczycielem.

Drożej będzie…

Ubezpieczenie samochodu Volskwagen Golf V z roku 2007 - stawki polisy OC dla kierowcy z Poznania z dużym doświadczeniem

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Volkswagena Golfa?

W przypadku ofert dla kierowcy z Poznania widać już znaczne różnice w stawkach polisy OC za samochód Volskwagen Golf V. Rozpiętość cenowa między najtańszą a najdroższą ofertą z kalkulatora ubezpieczeniowego to aż 150 zł.

Ale około 850 zł za ubezpieczenie OC Volskwagena Golfa z roku 2007 to jeszcze nie "szczyt" możliwości. :) Młodzi kierowcy mają znacznie mniej komfortową sytuację. Można powiedzieć, że mają…

Po prostu "przerąbane".

Ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa - stawki polisy dla młodego kierowcy

Wyższe stawki dla młodych kierowców biorą się z oceny ryzyka, czyli, mówiąc wprost - z danych statystycznych. Wskazują one, że młody wiek stanowi istotny element ryzyka w ruchu drogowym.

Niestety oznacza to, że jeżeli ktoś jest młodym kierowcą, to mimo ostrożnej i rozsądnej jazdy "zapłaci" swoim ubezpieczeniem za brawurę innych, mniej roztropnych młodych właścicieli prawa jazdy.

W tym przypadku wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem jest rozeznanie się w ofertach i zawarcie ubezpieczenia przez porównywarkę ubezpieczeniową. Dlaczego?

Dlatego, że różnice stawek są znaczne.

Ale o tym za moment - teraz czas na profil naszego młodego kierowcy:

 • Mężczyzna
 • Prawo jazdy ma od czterech lat
 • Wypracował 20 proc. zniżki za bezszkodową jazdę
 • Jeździ autem do pracy
 • Czasem wyjeżdża na weekendy

Jego samochód to Volkswagen Golf IV z roku 2002.

Oto przegląd stawek w poszczególnych miastach dla takiego kierowcy:

Miasto

Polisa OC

Najtańsza oferta

Lublin

1290 zł

Link4

Poznań

1520 zł

Link4

Tarnów

1090 zł

Benefia

Toruń

1330 zł

Benefia

A teraz przyjrzymy się bliżej wynikom z kalkulatora ubezpieczeniowego:

Ile kosztuje ubezpieczenie OC Volkswagena Golfa IV z roku 2002 dla młodego kierowcy z Tarnowa?

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Volkswagena Golfa?

Od 1089 zł do 1560 zł - taka jest rozpiętość ofert dla kierowcy z Tarnowa, który zrobił prawo jazdy cztery lata temu. To aż 471 zł różnicy, a więc niemal połowa najniższej stawki!

Ale to jeszcze nic. Popatrzcie na Toruń - tam jest dopiero "na bogato" :) Płacenie za to że mieszka się w regionie, w którym infrastruktura drogowa sprzyja kolizjom, nie jest zbyt przyjemne, ale ubezpieczyciele kierują się audytem ryzyka, a ten opiera się o statystyki kolizji i kradzieży. Nie sposób tego obejść.

Koszt polisy ubezpieczenia OC samochodu Volkswagen Golf IV z roku 2002 dla młodego kierowcy z miasta Toruń

 

Zanim przejdziesz dalej - wybierz markę, model i rocznik poniżej i sprawdź, ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu Twojego samochodu OC i AC!

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Volkswagena Golfa?

Widzicie te liczby?

Od 1328 zł do 1891 zł - to aż 563 zł różnicy, co stanowi ponad czterdzieści procent najniższej stawki znalezionej w kalkulatorze ubezpieczeniowym. Jakie z tego wnioski?

Zapewne można tutaj robić doktorat z rozkładu cen ubezpieczenia OC samochodu na poszczególne województwa, ale to strata czasu - lepiej skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego, który posłużył do naszych wyliczeń. Sami wtedy sprawdzicie, ile kosztuje polisa OC lub pakiet OC i AC do Waszego samochodu, dowolnej marki. Co więcej - w porównywarce można od razu wykupić ubezpieczenie, które uznasz za najlepsze, a firmę za najbardziej zaufaną.

Jeżeli chcesz poczytać więcej o Volkswagenie Golfie, to mamy dla Ciebie artykuł z prezentacją Volkswagena Golfa VII na tle wcześniejszych pokoleń tego samochodu. Zapraszamy także do naszego obszernego materiału o typowych usterkach silnika 1.9 TDI w przeróżnych wersjach - dowiecie się z niego, której odmiany tego silnika należy bezwzględnie unikać przy zakupie Golfa i każdego innego auta z grupy VAG.

Życzymy tanich ubezpieczeń OC i bezawaryjnej jazdy Golfem!

KOMENTARZE