Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Peugeota 307

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Peugeota 307

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Peugeota 307

dat/articles/2018-01/ile-kosztuje-ubezpieczenie-oc-za-peugeota-307-564.jpg

Zobacz, ile kosztuje najtańsze OC za Peugeota 307, porównaj oferty w kalkulatorze ubezpieczeń, sprawdź gdzie jest najtańsze ubezpieczenie samochodu

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Peugeota 307

 • Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i każda firma ubezpieczeniowa musi zapewnić Ci ten sam podstawowy, obowiązkowy zakres ochrony.
 • Między innymi dlatego nie warto przepłacać za polisę OC, bo często wydanie dodatkowych pieniędzy nic nie daje.
 • Dobrym miejscem do świadomego wyboru ubezpieczenia i ubezpieczyciela internetowa porównywarka ubezpieczeń
 • OC za Peugeota 307 z 2008 r.: od 473 zł w Zakopanem do 773 zł we Wrocławiu dla doświadczonego kierowcy.
 • Doświadczony kierowca w Rzeszowie za polisę OC za ten sam samochód zapłaci około 500 zł, a w Białymstoku - ok. 550 zł.
 • Doświadczony kierowca z Białegostoku zapłaci za pakiet OC i AC do samochodu Peugeot 307 z 2008 roku około 1040 zł.
 • Młody kierowca zapłaci za OC do auta Peugeot 307 z 2008 roku najmniej w Rzeszowie i Zakopanem, i będzie to kwota około 840 zł.

A teraz poznasz szczegółowe oferty i szybko obliczysz koszt polisy OC lub AC dla Twojego samochodu.

Teoretycznie ubezpieczenie OC to coś, czym powinien się martwić "ktoś, w kogo wjedziesz", ale mimo tego warto wybrać dla siebie najkorzystniejszą i najtańszą ofertę. Zaraz wszystkiego się dowiesz.

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe, a niepłacących coraz skuteczniej ściga Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, sprawdzający ciągłość polisy OC.

Innymi słowy, możesz zostać ukarany za brak ciągłości polisy OC bez wyjeżdżania swoim samochodem na ulicę. W tym roku kara za brak OC wynosi 4200 zł dla samochodów osobowych i 6300 zł dla ciężarowych.

To solidna motywacja, żeby wykupić OC samochodu, a mimo to według oficjalnych danych UFG po Polsce jeździ nawet sto tysięcy samochodów bez ważnego OC. To znaczy, że jeżeli ich właściciele spowodują szkodę, to zapłaci za nią fundusz, po czym będzie windykował właściciela samochodu z nieopłaconym OC za poniesione koszty.

Dlatego warto wykupić ubezpieczenie OC dla Peugeota 307 i aby dać Ci pojęci o tym, ile to kosztuje, przygotowaliśmy symulacje dla dwóch kierowców i czterech miast. Oto profile naszego pierwszego kierowcy:

 • Mężczyzna
 • Duże doświadczenie za kierownicą
 • Wiek 37 lat
 • Prawo jazdy od dwudziestego roku życia
 • Żona i dwoje dzieci
 • Codzienna jazda do szkoły i przedszkola
 • 60 proc. zniżek na ubezpieczenie auta

Drugi kierowca, dla którego obliczymy ubezpieczenie OC samochodu:

 • Kobieta
 • Wiek 25 lat
 • Niezamężna
 • Prawo jazdy posiada od czterech lat
 • 30 proc. zniżek za bezszkodową jazdę

Z takimi założeniami ruszamy do kalkulatora ubezpieczeniowego, do którego link podamy na końcu artykułu. Oto nasze symulacje.

Ile kosztuje OC za Peugeota 307 z 2008 roku dla doświadczonego kierowcy?

Najtaniej będzie w Zakopanem - ok. 480 zł, dalej mamy Rzeszów za ok. 510 zł, Białystok za ok. 560 zł i ok. 780 zł dla kierowcy z zakorkowanego Wrocławia. Oto zestawienie poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych:

Miasto

Polisa OC

Tu jest najtaniej

Białystok

553 zł

Benefia

Rzeszów

509 zł

AXA Direct

Wrocław

773 zł

Aviva

Zakopane

473 zł

Benefia

Cały czas jesteśmy przy stawkach OC za samochód Peugeot 307 z roku 2008. Jeżeli wpiszesz dane naszego statystycznego doświadczonego kierowcy i jego Peugeota do kalkulatora ubezpieczeniowego oraz podasz jako miejsce zamieszkania Białystok, otrzymasz mniej więcej takie wyniki:

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Peugeota 307

Podobnie, po zmianie miejsca zamieszkania na Rzeszów, dla doświadczonego kierowcy wedle naszych założeń zobaczysz te lub podobne oferty w kalkulatorze ubezpieczeniowym:

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Peugeota 307

A teraz zastanówmy się:

Czy warto wykupić także polisę AC samochodu?

Bo pakiety ubezpieczeniowe są naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem. Na przykład doświadczony kierowca z Białegostoku zapłaciłby za pakiet OC i AC do Peugeota 307 z 2008 roku około 1040 zł. Oto przykładowe oferty z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych:

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Peugeota 307

Ubezpieczenie OC Peugeota 307 z 2008 roku dla młodego kierowcy - ile to kosztuje?

W tej grupie wiekowej - kierowców wysokiego ryzyka - stawki są znacznie wyższe, dlatego tym bardziej warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń online, bo różnice w stawkach ofert są dla młodych kierowców największe.

Dziewczyna, którą na potrzeby tego zestawienia uczyniliśmy właścicielką Peugeota 307 z 2008 roku gdyby mieszkała w Rzeszowie lub Zakopanem, to zapłaciłaby za OC samochodu około 840 zł. W Białymstoku byłoby to ok. 940 zł, a we Wrocławiu - ok. 1490 zł.

Oto zestawienie tych ofert wraz z ubezpieczycielami.

Miasto

Polisa OC

Tu jest najtaniej

Białystok

938 zł

Ergo Hestia

Rzeszów

837 zł

Ergo Hestia

Wrocław

1492 zł

Ergo Hestia

Zakopane

842 zł

Ergo Hestia

Gdyby nasza 25-letnia właścicielka Peugeota 307 z 2008 roku wykupiła OC w Zakopanem, oferty porównywarki ubezpieczeń wyglądałyby następująco:

Zanim przejdziesz dalej - wybierz markę, model i rocznik poniżej i sprawdź, ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu Twojego samochodu OC i AC!

Ile kosztuje ubezpieczenie OC za Peugeota 307

A czy warto wykupić polisę AC, będąc młodym kierowcą?

Warto. Przy mniejszym doświadczeniu łatwiej o stłuczkę, a ta w przypadku wielu samochodów może być kosztowna w naprawie, ponieważ nowoczesne auta mają drogie elementy, mogące ulec uszkodzeniu łatwo i szybko. Na przykład reflektory, zderzaki, albo drzwi, są kosztowne nawet w starszych autach. Polisa AC (Auto Casco) chroni także w razie kradzieży samochodu.

Teraz już mniej więcej wiesz, czego się spodziewać i gdzie szukać, a to obiecany link do kalkulatora ubezpieczeniowego. Jeżeli natomiast chciałbyś lub chciałabyś poczytać o używanym francuskim aucie z artykułu, to zapraszamy do materiału o używanym Peugeocie 307.

KOMENTARZE