Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

dat/articles/2014-06/volkswagen-gti-roadster-z-gry-do-rzeczywistosci-451.jpg
Podczas zlotu GTI nad Wörthersee VW zaprezentował "GTI Roadster" o mocy 503 KM, stworzonego dla gry na konsolę PS3 "Gran Turismo 6". Pokazano także studyjnego Golfa R 400. To trzeba zobaczyć!

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

Zlot GTI nad Wörthersee to święto miłośników samochodów. Między 28 a 31 maja gościło ponad 150 tys. fanów GTI. Stało się już tradycją, że na zlocie ma miejsce światowa premiera pojazdu koncepcyjnego, który Volkswagen tworzy specjalnie na ten zlot.

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistościGTI Roadster jest rezultatem współpracy między Volkswagenem i Sony Computer Entertainment i został stworzony dla gry "Gran Turismo 6" na Sony PS3. Volkswagen przeniósł "GTI Roadster, Vision Gran Turismo" ze świata wirtualnego do rzeczywistości. W tym roku nad Wörthersee zaprezentowany został także wyjątkowy Golf GTI, o którego tuning zadbali uczniowie Volkswagena.
Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości"GTI Roadster, Vision Gran Turismo" to otwarte, dwuosobowe auto napędzane silnikiem V6 biturbo 3.0 o mocy 503 KM. Potężna moc silnika TSI jest przenoszona na wszystkie koła (napęd 4MOTION) o rozmiarze 20 cali, przez 7-biegową przekładnię dwusprzęgłową (DSG). Na przyspieszenie do 100 km/h ten ważący 1.420 kg samochód sportowy potrzebuje zaledwie 3,6 sekundy.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistościZespół designerów pod kierownictwem Klausa Bischoffa stworzył "GTI Roadster" jako rozwinięcie wizualnej koncepcji przedstawionego w 2013 roku nad Wörthersee studyjnego "Design Vision GTI". Uwagę zwraca duże tylne skrzydło pokrytego czerwonym metalicznym lakierem modelu GTI oraz drzwi otwierające się w górę i do przodu.
Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

GTI Roadster ma krótszy rozstaw osi (2.494 mm), niż seryjne GTI. Ze względu na niewielką wysokość (1.090 mm) i ekstremalną szerokość w stosunku do wysokości (1.894 mm), proporcje są wyjątkowo sportowe. We wnętrzu konceptu GTI Roadster, zgodnie z zasadami obowiązującymi w samochodach wyścigowych, projektanci świadomie zrezygnowali z elementów dekoracyjnych.

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistości

Oprócz modelu GTI Roadster, Volkswagen prezentuje także Golfa R 400. Pokazuje on sportowy potencjał serii Golfa, który zadebiutował dokładnie przed 40 laty i stał się jednym z najpopularniejszych samochodów na świecie. Stworzone przez Volkswagen R GmbH ekstremalnie sportowe auto rozwija moc odpowiednią do swojej nazwy - 400 KM. I jest to, mówiąc delikatnie, wyraźnie więcej, niż mają do dyspozycji właściciele najchętniej kupowanego ognistego kompaktu na świecie, jakim jest Volkswagen Golf GTI.

Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistościSilnik 2.0 TSI, z genami wyścigowego Polo WRC, przyspiesza Golfa do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 280 km/h. Maksymalny moment obrotowy 450 Nm jest dostępny już od 2.400 obr./min.
Volkswagen GTI Roadster - z gry do rzeczywistościDynamicznego Golfa R 400 charakteryzuje dbałość o każdy detal, począwszy od silnika, przez stały napęd na wszystkie koła 4MOTION, sportowe zawieszenie aż po zmodyfikowane nadwozie. Golf R 400 pokryty jest lakierem Silver Flake, dach ma kontrastowy, czarny kolor z połyskiem, a obudowy lusterek wykonano z karbonu.
-> Zobacz jak jeździ mocna Octavia RS
-> Obejrzyj zdjęcia używanego megaklasyka Golfa II
-> Zobacz inne koncepty Volkswagena

KOMENTARZE