Toyota Mirai - Japończycy oszaleli - FILM

Toyota Mirai - Japończycy oszaleli - FILM

Toyota Mirai - Japończycy oszaleli - FILM

dat/articles/2015-01/toyota-mirai-japonczycy-oszaleli-film-501.jpg

Toyota zdecydowała się na nieodpłatne udostępnienie konkurencji 5680 patentów, które pozwoliły zaprojektować i wyprodukować Toyotę Mirai - pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód na ogniwa wodorowe. To nie jest żart!

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Toyota Mirai - Japończycy oszaleli - FILMTa informacja wyglądała początkowo na żart. Ale to prawda! Od szóstego stycznia roku 2015 inni producenci będą mogli bezpłatnie korzystać z patentów Toyoty Mirai! A przecież nie od dziś wiadomo, że wszystkie największe koncerny motoryzacyjne od wielu lat pracują nad takim dopracowaniem ogniw wodorowych, aby można było ich użyć do napędu samochodów. Inni próbują - a Toyocie się udało.
Toyota Mirai - Japończycy oszaleli - FILMWytrawni obserwatorzy rynku motoryzacyjnego oraz prawideł globalnej ekonomii z pewnością węszą tutaj jakiś biznes. I on oczywiście gdzieś jest zakamuflowany. Gdzie? Toyota, dzieląc się wiedzą o technologii napędu za pomocą ogniw paliwowych z konkurencją, z pewnością liczy na pomoc w upowszechnieniu tego rodzaju napędu. Sam samochód - Toyota Mirai - to jeszcze nie wszystko. Potrzebne są stacje do tankowania wodoru, infrastruktura transportowa i systemy pozyskiwania tego paliwa w ilościach komercyjnych.
Toyota Mirai - Japończycy oszaleli - FILMA czego dotyczą upublicznione patenty Toyoty Mirai? 1970 patentów dotyczy ogniwa paliwowego. Zbiorniki sprężonego wodoru, do którego przechowywania niezbędne jest bardzo wysokie ciśnienie, opierają się na 290 patentach. A samo sterowanie całym układem napędowym wykorzystuje aż 3350 patentów. Na tym jednak nie koniec! Toyota udostępniła bowiem także 70 patentów wspierających budowę stacji tankowania wodoru. Czyli jednak podejrzenia o globalny biznes okazały się słuszne! Toyota Mirai może nie jest zbyt urodziwym samochodem, ale jeżeli chodzi o technikę, to stanowi naprawdę milowy krok naprzód. Niedługo przeczytacie na motospace.pl wyczerpującą prezentację Toyoty Mirai i obejrzycie solidną porcję zdjęć. Zaglądajcie do nas!

KOMENTARZE