Toyota i-Road - concept na targach w Genewie

Toyota i-Road -  concept na targach w Genewie

Toyota i-Road - concept na targach w Genewie

dat/articles/2013-03/toyota-iroad--concept-na-targach-w-genewie-265.jpg
Świat coraz więcej wagi przywiązuje do ekologicznych rozwiązań. Toyota nie pozostaje w tyle i prezentuje swoje najnowsze dzieło

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Toyota i-Road -  concept na targach w GenewieToyota i-Road to trójkołowy pojazd. Jego waga to około 300 kg. Japońscy inżynierowie wyposażyli ten ekologiczny wehikuł w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 4 kW. Pozwalają na swobodne poruszanie się po mieście z prędkością 45 km/h, a ich zasięg wynosi 50 km.
Toyota i-Road -  concept na targach w GenewieTen trójkołowiec ma ciekawą budowę, ponieważ - jak widać na zdjęciach - posiada dwa koła z przodu i jedno z tyłu. Taki układ daje większą stabilność na zakrętach czy przy ostrym hamowaniu. Toyotą I-Road przemieszczać się będą mogły dwie osoby, a ich głowy będzie chronił dach.
Toyota i-Road -  concept na targach w GenewiePrawdopodobnie japoński i-Road nie wejdzie do seryjnej produkcji. Jego zadanie to zaprezentować możliwości oraz kierunki w jakich będzie rozwijać się Toyota oraz międzynarodowa motoryzacja.

KOMENTARZE