Toyota Corolla - kolejna odsłona legendarnego modelu

Toyota Corolla - kolejna odsłona legendarnego modelu

Toyota Corolla - kolejna odsłona legendarnego modelu

dat/articles/2013-06/toyota-corolla-kolejna-odslona-legendarnego-modelu-381.jpg
To już będzie 11 generacja najlepiej sprzedającego się modelu w historii motoryzacji. Corolla produkowana jest o 1966 roku i została sprzedana w liczbie blisko 40 mln. sztuk

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Toyota Corolla - kolejna odsłona legendarnego modeluNadwozie najnowszej Corroli zaprojektowano prosto i przejrzyście. Przetłoczenia i proporcje mogą się podobać dużej rzeszy użytkowników. Nowa Toyota jest o 8 cm dłuższa, 1,5 cm szersza oraz 0,5 cm wyższa od swojej poprzedniczki. Zwiększając rozstaw osi do 270 cm udało się wygospodarować więcej miejsca na tylnej kanapie, a bagażnik ma 452 litry pojemności.
Toyota Corolla - kolejna odsłona legendarnego modeluNowa Corolla otrzymała najnowszy system multimedialny Toyota Touch 2, który jest znacznie lepszy niż poprzednia wersja. Został wyposażony np. w funkcję mirror link umożliwiającą przeniesienie widoku ekranu telefonu na wyświetlacz samochodowy. Dodatkowo Toyota wyposażona jest w system automatycznego parkowania SIPA.
Toyota Corolla - kolejna odsłona legendarnego modeluWspółczynnik oporu powietrza wynosi 0,27. Do tego producent zastosował lżejsze, a zarazem wytrzymalsze materiały do budowy nowej Corolli. Dzięki temu Toyota zyskała na dynamice i poprawiła osiągi.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Toyota Corolla - kolejna odsłona legendarnego modeluW nowym modelu Corolli będziemy mieli do wyboru 2 jednostki benzynowe o pojemności 1,33 litra Dual VVT-i o mocy 99 KM oraz 1,6 Valvematic o mocy 132 KM. Diesel reprezentowany będzie przez jednostkę 1,4 D-4D generującą 90 KM. W opcji dostępna będzie bezstopniowa automatyczna skrzynia biegów Multidrive S.
Toyota Corolla - kolejna odsłona legendarnego modeluNowa Toyota Corolla spełnia najostrzejsze normy emisji spalin i jest jednym z najbardziej oszczędnych samochodów w swoim segmencie. Ceny w polskich salonach rozpoczynać się będą od 62 900 zł.

KOMENTARZE