Skoda Octavia trzeciej generacji

Skoda Octavia trzeciej generacji

Skoda Octavia trzeciej generacji

dat/articles/2012-12/skoda-octavia-trzeciej-generacji-158.jpg
Nowa Skoda Octavia na pierwszych oficjalnych zdjęciach opublikowanych przez czeskiego producenta

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Skoda Octavia trzeciej generacjiSkoda Octavia trzeciej generacji jest od poprzednika o 9 cm dłuższa, o 4,5 cm szersza, a rozstaw osi zwiększył się o 10,8 cm. Masa pojazdu jest niższa nawet o 102 kg. Pojemność bagażnika wzrosła z 585 do 590 litrów.
Skoda Octavia trzeciej generacjiPatrząc na nową Octavie z boku odnosimy wrażenie, że mamy do czynienia z sedanem, jednak podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich wcieleń auto zachowało nadwozie typu liftback.
Skoda Octavia trzeciej generacjiOctavia wewnątrz wyróżnia się lepszymi materiałami wykończeniowymi oraz nowymi elementami wyposażenia. Znajdziemy tam zestaw multimedialny znany z Golfa VII jak również system KESSY, pozwalający na otwarcie samochodu oraz uruchomienie go bez użycia kluczyka.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Skoda Octavia trzeciej generacjiW nowej Octavii znajdziemy także takie elementy wyposażenia jak aktywny tempomat, asystent utrzymywania pasa ruchu czy też asystent wykrywający zmęczenie kierowcy.
Skoda Octavia trzeciej generacjiDo napędu nowej Skody posłuży cała gama benzynowych silników TSI oraz TDI. Początkowo w polskiej ofercie znajdą się: 1.2 TSI 85 KM i 105 KM, 1.4 TSI 140 KM oraz 1.8 TSI 180 KM.
Skoda Octavia trzeciej generacjiTurbodiesle to: 1.6 TDI 90 KM i 110 KM i 2.0 TDI 150 KM oraz odmiana Greenline, wyposażona w 105-konny silnik 1.6 TDI. Do przeniesienia napędu posłużą ręczne przekładnie sześciostopniowe oraz z sześcio lub siedmiobiegowe skrzynie typu DSG. Dostępny będzie także napęd na cztery koła.
Skoda Octavia trzeciej generacjiTrzecia generacja Skody Octavi trafi do salonów na przełomie marca i kwietnia.

KOMENTARZE