Seat Mii Ecofuel - zadebiutuje w Genewie

Seat Mii Ecofuel - zadebiutuje w Genewie

Seat Mii Ecofuel - zadebiutuje w Genewie

dat/articles/2013-03/seat-mii-ecofuel-zadebiutuje-w-genewie-264.jpg
Hiszpański producent postanowił zaprezentować miejski samochód, przystosowany do zasilania gazem ziemnym CNG

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Seat Mii Ecofuel - zadebiutuje w GenewieInżynierowie z Seata postanowili wyposażyć Mii Ecofuel w trzycylindrowy silnik o pojemności jednego litra, generujący moc 68 KM i moment obrotowy na poziomie 90 Nm. Nie są to może oszałamiające wyniki, ale w zupełności wystarczą do poruszania się po mieście.
Seat Mii Ecofuel - zadebiutuje w GenewieMiejski Seat Mii Ecofuel szczyci się spalaniem gazu CNG na poziomie 2,9 kg/100 km. Niskie ceny gazu ziemnego sprawiają, że przejazd 100 kilometrów kosztuje mniej więcej dwa razy mniej niż na benzynie. Emisja dwutlenku węgla również jest niska i wynosi 79 g/100 km.
Seat Mii Ecofuel - zadebiutuje w GenewieSeat oczywiście może być zasilany benzyną, co jest istotne tym bardziej, że sieć stacji CNG w Polsce jest bardzo słabo rozwinięta. Cena również nie zachęca do zakupu. W Niemczech Mii Ecofuel został wyceniony na ponad 12 000 euro.

KOMENTARZE