Renault szykuje nowego Crossovera

Renault szykuje nowego Crossovera

Renault szykuje nowego Crossovera

dat/articles/2018-08/renault-szykuje-nowego-crossovera-559.jpg

Arkana – tak ma się nazywać nowe globalne francuskie auto, przeznaczone do sprzedaży na „wielu rynkach na całym świecie”. Na miejsce premiery wybrano tegoroczny salon w Moskwie

To będzie chyba najkrótszy „nius” w dotychczasowej historii motospace.pl: jedno zdjęcie i garść tekstu. Ale cóż robić, skoro więcej informacji Renault nie udostępnia?

Podzielić się tym, co jest, czyli prawie niczym :)

Wiadomo na przykład, że nowe auto będzie reprezentantem segmentu C, czyli po prostu kompaktem, choć „crossowanym”. Spodziewać się należy czegoś między SUV-em a minivanem, bo w tym kierunku ostatnio celuje Renault i to dość celnie.

Nazwa „Arkana” wywodzi się z łacińskiego „arcanum”, co oznacza tajemnicę. Retoryka modelowa Renault i tamtejsza poetyka marketingowa mówi, że nazwa ta ma podkreślać oryginalność i atrakcyjność przyszłego samochodu.

Na jedynym zdjęciu widać typowy dla nowych samochodów francuskiej marki motyw połączonych tylnych lamp. Jest nadzieja, że w Arkanie także będą świeciły non stop, także podczas jazdy w dzień, bo to bardzo dobre rozwiązanie.

Nowy model Renault ma się pojawić na rynku rosyjskim w roku 2019 i z czasem sięgnąć również po inne rynki pozaeuropejskie.

KOMENTARZE