Renault Clio RS 200 EDC - szybki Francuz

Renault Clio RS 200 EDC - szybki Francuz

Renault Clio RS 200 EDC - szybki Francuz

dat/articles/2013-02/renault-clio-rs-200-edc-szybki-francuz-227.jpg
Francuski producent wprowadza nową wersję popularnego Renault Clio do polskich salonów. Samochód powinien być dostępny w sprzedaży do marca

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Renault Clio RS 200 EDC - szybki FrancuzWygląd nowego RS-a od razu kojarzy się z agresją i sportem. Muskularny przedni zderzak wraz z wlotem powietrza, z tyłu spojler na klapie, 2 końcówki wydechowe oraz dyfuzor. Całość podkreślają piękne aluminiowe felgi. Clio RS prezentuje się naprawdę bojowo.
Renault Clio RS 200 EDC - szybki FrancuzDo napędu małej rajdówki Francuzi użyli silnika 1.6 generującego moc 200 KM oraz moment obrotowy 240 Nm. Te wartości pozwalają rozpędzić RS-a w 6,7 sekundy do 100 km/h. Prędkościomierz zatrzymuje się przy 230 km/h. Przy takich osiągach Clio RS ma spalać średnio 6,7-litra na każde pokonane 100 km.
Renault Clio RS 200 EDC - szybki FrancuzW Clio moc przenoszona jest za pomocą nowej, dwusprzęgłowej, zautomatyzowanej przekładni zmiany biegów EDC (Efficient Double Clutch). Francuzi zapewniają, że została zaprojektowana w oparciu o doświadczenia z formuły 1. Kierowca ma przełącznik RS, który wprowadza samochód w jeden z trzech trybów pracy: Normal, Sport lub Race.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Renault Clio RS 200 EDC - szybki FrancuzRenault zastosowało w swoim małym bolidzie aplikację, która w środku pojazdu imituje rasowe dźwięki znane z innych sportowych samochodów takich jak Nissan GT-R czy Alpine A110. Wydaje się to dosyć kuriozalnym pomysłem i mamy nadzieję, że konie mechaniczne nie są tylko imitacją.

KOMENTARZE