Range Rover Sport - Premiera w Warszawie

Range Rover Sport - Premiera w Warszawie

Range Rover Sport - Premiera w Warszawie

dat/articles/2013-05/range-rover-sport-premiera-w-warszawie-376.jpg
Warszawa jest trzecim miastem, gdzie odbyła się oficjalna premiera Range Rovera Sport. To oznacza, że Brytyjczykom zależy na naszym rynku

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Range Rover Sport - Premiera w WarszawieNowy Range Rover Sport urósł w stosunku do poprzednika. Mierzy 4850 mm i jest o 62 mm dłuższy od poprzedniego modelu. Zwiększył się również rozstaw osi o 178 mm co zaowocowało zwiększeniem przestrzeni na nogi oraz lepszym dostępem do tylnych foteli.
Range Rover Sport - Premiera w WarszawieDo napędu producent zastosował do wyboru 2 jednostki benzynowe. 5-litrową V8 o mocy 510 KM i 3-litrową 340-konną V6. Range Rover Sport będzie dostępny także z 2 silnikami wysokoprężnymi: 3,0 TDV6 o mocy 258 KM oraz 3.0 SDV6 o mocy 292 KM. W późniejszym okresie ma być dostępny 4,4-litrowy motor oraz napęd hybrydowy.
Range Rover Sport - Premiera w WarszawieTen kolos w najmocniejszej wersji do 100 km/h będzie rozpędzał się w około 5 sekund. Zużycie paliwa ma być obniżone nawet do 24 proc. wobec poprzednika. Do przeniesienia napędu Range Rover Sport wykorzystuje 8-stopniową przekładnię ZF 8HP70.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Range Rover Sport - Premiera w WarszawieRange Rover Sport będzie wyposażony w dwa rodzaje napędu 4x4. Pierwszy z nich zapewnia stały rozdział mocy 50/50 proc., natomiast drugi automatycznie rozdziela moment obrotowy na oś z większą przyczepnością. Domyślny podział to 48/52 proc.
Range Rover Sport - Premiera w WarszawieRange Rover Sport trafi do polskich salonów pod koniec wakacji. Najtańsza wersja ma kosztować 319 900 zł. Natomiast topowa odmiana 5.0 V8 Petrol Autobiography Dynamic to wydatek rzędu 529 900 zł.

KOMENTARZE