Qoros - Chiński producent z ambicjami

Qoros - Chiński producent z ambicjami

Qoros - Chiński producent z ambicjami

dat/articles/2013-02/qoros-chinski-producent-z-ambicjami-232.jpg
Na targach w Genewie chiński producent chce zaprezentować pierwsze swoje dzieło: Quros 3 Sedan

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Qoros - Chiński producent z ambicjamiTen rozwijający się rynek znany jest z tzw. ?podróbek?. Najczęściej chińscy inżynierowie kopiują pomysły od innych producentów. Inaczej robi marka Qoros, która powstała w 2007 i zatrudniła Gerta Volkera Hildebranda na głównego stylistę. Wcześniej pracował on miedzy innymi dla Opla i Mini.
Qoros - Chiński producent z ambicjamiPierwszy model Qorosa nosi nazwę "3 sedan". Przy jego projektowaniu uczestniczyli specjaliści z takich firm jak TRW, Magna Steyr, Bosch, Getrag, Continental, Microsoft czy Lear. Samochód ma być produkowany w nowej fabryce w Chansghu zdolnej do wytworzenia do 450 tysięcy aut rocznie.
Qoros - Chiński producent z ambicjamiQoros 3 sedan jest samochodem klasy kompakt, ma 4615 mm długości, 1839 mm szerokości, a rozstaw osi wynosi 2690 mm. Bagażnik ma mieć 450 litrów pojemności. Linia nadwozia jest zgrabna i przemyślana. Wydaje się, że samochód wywoła lekką panikę wśród konkurencji.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Qoros - Chiński producent z ambicjamiChińczycy wyposażyli "3 sedana" w podstawową jednostkę napędową 1.6 litra posiadającą 128 koni mechanicznych i 155 Nm momentu obrotowego. Drugi silnik ma mieć tą samą pojemność, ale moc ma wynieść 158 KM, a moment obrotowy 210 Nm. Te parametry na odległość pachną turbodoładowaniem.
Qoros - Chiński producent z ambicjamiQoros 3 będzie nieźle wyposażony. Producent przewidział między innymi, 8-calowy system multimedialny, wejście USB oraz Blutooth. Nad bezpieczeństwem będą czuwały poduszki powietrzne wraz z kurtynami oraz pirotechniczne napinacze pasów. Nowy producent liczy na 5 gwiazdek w testach Euro NCAP. Nie ma żartów!

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT