Porsche Panamera drugiej generacji

Porsche Panamera drugiej generacji

Porsche Panamera drugiej generacji

dat/articles/2013-04/porsche-panamera-drugiej-generacji-326.jpg
Porsche zaprezentowało model Panamera drugiej generacji, który będzie po raz pierwszy oferowany w wersji z technologią hybrydową typu plug-in

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Porsche Panamera drugiej generacji

Zwykle kiedy mówi się o nowej generacji modelu, wygląda on na tyle inaczej od poprzednika, że różnicę można wychwycić na pierwszy rzut oka. Ale nie w przypadku Panamery, bo Porsche uznało, że ważniejsza jest technika. I ją właśnie dopracowano. Z zewnątrz zobaczycie tylko trochę zmienione lampy przednie i tylne oraz zderzaki.

Porsche Panamera drugiej generacji

W ramach modernizacji do gamy napędów Panamery dołączyła wersja S E-Hybrid. Trzylitrowe V6 jest w niej wspomagane przez 95-konny silnik elektryczny. Baterie można naładować w 2,5 godziny poprzez dedykowaną ładowarkę, a gdy wykorzystamy do tego zwykłe gniazdko 230 V, proces potrwa 4 godziny.

Porsche Panamera drugiej generacji

Chociaż Porsche Panamera w wersji hybrydowej ma godne marki osiągi - przy naładowanych akumulatorach sprint do "setki" zajmuje 5,5 sekundy - to zasięg na bateriach jest symboliczny i wynosi od 18 do 36 kilometrów zależnie od stylu i warunków jazdy. Łączna moc hybrydy to 416 KM, a prędkość maksymalna wynosi 270 km/h. W trybie czysto elektrycznym można jechać 135 km/h ale wtedy zasięg bardzo mocno spadnie.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Porsche Panamera drugiej generacji

Jeżeli znajdziecie właściciela lub fana Porsche, którego interesuje zużycie paliwa (my takiego jeszcze nie spotkaliśmy) to możecie mu powiedzieć, że nowa wersja Panamery S będzie miała teraz silnik V6 biturbo o mocy 413 KM. Auto ma palić o 18 procent paliwa mniej od poprzednika.

Porsche Panamera drugiej generacjiNowe Porsche Panamera zostanie oficjalnie pokazane podczas targów w Szanghaju (21 kwietnia) i pojawi się na rynku w lipcu 2013 roku.

KOMENTARZE