Porsche Cayenne Turbo S: więcej mocy

Porsche Cayenne Turbo S: więcej mocy

Porsche Cayenne Turbo S: więcej mocy

dat/articles/2012-10/porsche-cayenne-turbo-s-wiecej-mocy-67.jpg
Porsche zaprezentowało najmocniejszą odmianę modelu Cayenne

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Porsche Cayenne Turbo S: więcej mocyModel Turbo S został wyposażony w silnik 4,8 litra V8 z układem twin turbo oraz przeprogramowaną jednostka sterującą pracą całego układu. W porównaniu z wersją Turbo, jednostka zastosowana w najnowszym Porsche generuje o 50 KM wyższą moc (550 KM) oraz o 50 Nm wyższy moment obrotowy (750 Nm).
Porsche Cayenne Turbo S: więcej mocyEkskluzywny SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy (o 0,2 sekundy szybciej, niż Cayenne Turbo) i rozpędza się maksymalnie do 283 km/h. Przedstawiciele Porsche twierdzą jednocześnie, iż zużycie paliwa utrzymuje się na niezmienionym poziomie w stosunku do modelu o niższej mocy (średnio 11,5 litra na 100 kilometrów).
Porsche Cayenne Turbo S: więcej mocyNowe Porsche Cayenne Turbo S można rozpoznać po 21-calowych obręczach aluminiowych, przyciemnionych reflektorach, czarnych akcentach wykończeniowych lusterek zewnętrznych i zderzaków oraz kwadratowych końcówkach układu wydechowego.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Porsche Cayenne Turbo S: więcej mocyZ kolei wewnątrz znalazły się wstawki dekoracyjne z włókna węglowego (deska rozdzielcza, panele drzwiowe i konsola centralna) oraz skórzana tapicerka z kontrastującymi przeszyciami. Standardem jest adaptacyjne zawieszenie, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz pakiet Sport Chrono.
Porsche Cayenne Turbo S: więcej mocyCayenne Turbo S będzie kosztowało w Niemczech 151 702 euro; to o 30 000 euro więcej, niż należy zapłacić za odmianę Turbo.

KOMENTARZE