Porsche Cayenne S Diesel

Porsche Cayenne S Diesel

Porsche Cayenne S Diesel

dat/articles/2012-09/porsche-cayenne-s-diesel-28.jpg
Porsche wprowadza do oferty Cayenne z mocniejszym turbodieslem, dzięki czemu bliźniaczy Volkswagen Touareg nie będzie miał już więcej koni mechanicznych pod maską wersji wysokoprężnej

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Porsche Cayenne S DieselPod maskę niemieckiego SUV-a trafił 4,2-litrowy silnik V8, zaopatrzony w dwie turbosprężarki. Moc potężnego diesla oscyluje w okolicach 380 koni mechanicznych, a moment obrotowy to aż 850 Nm.
Porsche Cayenne S DieselDzięki temu, pod względem osiągów Cayenne S Diesel będzie mógł równać się z benzynowymi modelami. Pierwsze 100 km/h Porsche pokona w 5,7 sekundy i potrafi pojechać z prędkością 252 km/h. Cayenne S Diesel to pierwszy SUV V8 z układem stop/start.
Porsche Cayenne S DieselNowe Porsche będzie można podziwiać na salonie samochodowym w Paryżu, jeszcze we wrześniu bieżącego roku. Rynkowa premiera nowej wersji Cayenne nastąpi w styczniu przyszłego roku, z ceną około 77 000 euro.

KOMENTARZE