Opel powraca do sportu samochodowego

Opel powraca do sportu samochodowego
Marka Opel powraca do sportu samochodowego z nowym modelem Opel ADAM

Opel powraca do sportu samochodowegoDzięki dużemu zaangażowaniu, europejska scena rajdowa jest obecnie w zasięgu możliwości Opla. Zainteresowanie rajdami istnieje nie tylko na rodzimym niemieckim rynku, lecz także na wszystkich większych rynkach samochodowych w Europie, na których firma sprzedaje swoje produkty.
Opel powraca do sportu samochodowegoMiędzynarodowa Federacja Samochodowa FIA wprowadziła regulamin, zgodnie z którym młodzi kierowcy otrzymują wsparcie w rozwoju własnych umiejętności oraz punkty za rozpoczęcie rywalizacji. Wersja rajdowa nowego modelu Opel Adam skonstruowana z uwzględnieniem standardów FIA R2 zostanie wykorzystana w sezonie 2013.
Opel powraca do sportu samochodowegoPodczas serii wyścigów "ADAC Rally Masters" samochody klientów będą rywalizowały o puchar marki ("ADAC Opel Rally Cup"). Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Dla kierowców, którzy nie ukończyli 27 lat, przygotowano specjalny system punktów "junior rally".
Opel powraca do sportu samochodowegoZwycięzca ogólnej klasyfikacji po rundach finałowych będzie mógł wziąć udział w specjalnym szkoleniu organizowanym w trakcie następnego sezonu.
Opel powraca do sportu samochodowegoPoczątkowo strategia Opla została opracowana do 2016 roku. Następnie przewiduje się wprowadzenie modułowego programu rozwoju, w ramach którego uzdolnieni kierowcy rajdowi będą mogli awansować z "ADAC Opel Rally Cup" na poziom międzynarodowy.

Zanim przeczytasz więcej, zobacz inne nasze artykuły:

Opel powraca do sportu samochodowegoW pierwszych dwóch z czterech planowanych etapów wykorzystywany zostanie model Opel Adam. Natomiast w trzecim i czwartym etapie pojazdem rajdowym będzie prawdopodobnie nowa generacja Opla Corsy.

KOMENTARZE
Ładuję komentarze...