Opel powraca do sportu samochodowego

Opel powraca do sportu samochodowego

Opel powraca do sportu samochodowego

dat/articles/2012-11/opel-powraca-do-sportu-samochodowego-134.jpg
Marka Opel powraca do sportu samochodowego z nowym modelem Opel ADAM

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Opel powraca do sportu samochodowegoDzięki dużemu zaangażowaniu, europejska scena rajdowa jest obecnie w zasięgu możliwości Opla. Zainteresowanie rajdami istnieje nie tylko na rodzimym niemieckim rynku, lecz także na wszystkich większych rynkach samochodowych w Europie, na których firma sprzedaje swoje produkty.
Opel powraca do sportu samochodowegoMiędzynarodowa Federacja Samochodowa FIA wprowadziła regulamin, zgodnie z którym młodzi kierowcy otrzymują wsparcie w rozwoju własnych umiejętności oraz punkty za rozpoczęcie rywalizacji. Wersja rajdowa nowego modelu Opel Adam skonstruowana z uwzględnieniem standardów FIA R2 zostanie wykorzystana w sezonie 2013.
Opel powraca do sportu samochodowegoPodczas serii wyścigów "ADAC Rally Masters" samochody klientów będą rywalizowały o puchar marki ("ADAC Opel Rally Cup"). Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Dla kierowców, którzy nie ukończyli 27 lat, przygotowano specjalny system punktów "junior rally".

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Opel powraca do sportu samochodowegoZwycięzca ogólnej klasyfikacji po rundach finałowych będzie mógł wziąć udział w specjalnym szkoleniu organizowanym w trakcie następnego sezonu.
Opel powraca do sportu samochodowegoPoczątkowo strategia Opla została opracowana do 2016 roku. Następnie przewiduje się wprowadzenie modułowego programu rozwoju, w ramach którego uzdolnieni kierowcy rajdowi będą mogli awansować z "ADAC Opel Rally Cup" na poziom międzynarodowy.
Opel powraca do sportu samochodowegoW pierwszych dwóch z czterech planowanych etapów wykorzystywany zostanie model Opel Adam. Natomiast w trzecim i czwartym etapie pojazdem rajdowym będzie prawdopodobnie nowa generacja Opla Corsy.

KOMENTARZE