NissanConnect – nowy system w Nissanie Micra

NissanConnect – nowy system w Nissanie Micra

NissanConnect – nowy system w Nissanie Micra

dat/articles/2018-07/nissanconnect-nowy-system-w-nissanie-micra-535.jpg

Nissan od lat rozwija swój system multimedialny, którego najnowsza odsłona trafiła właśnie do Micry. Kompatybilność z Android Auto i Apple CarPlay, przesłanie trasy do samochodu, TomTom Premium Traffic – zobaczcie, co nowego przygotował Nissan!

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

NissanConnect – nowy system w Nissanie Micra

Oto nowy NissanConnect i nowe opcje w Nissanie Micra w telegraficznym skrócie:

  • nawigacja TomTom Premium Traffic
  • kompatybilność z Android Auto i Apple CarPlay (standard w wersjach wyposażenia Acenta, N?Connecta oraz Tekna)
  • zbieranie aktualnych danych o ruchu drogowym (w wybranych krajach)
  • możliwość planowania trasy w oparciu o mapy aktualizowane drogą radiową w usłudze TomTom Door-to-Door Navigation i wysłania miejsca docelowego do samochodu przez aplikację (Nissan Connect Apps)
  • system rozpoznawania mowy nowej generacji
  • dostępne elektrycznie sterowane tylne szyby
  • elektrochromatyczne lusterko wsteczne

Czy to mało czy dużo?

NissanConnect – nowy system w Nissanie Micra

To zależy. Chociaż NissanConnect to coś więcej niż zestaw głośnomówiący do telefonu i radio samochodowe z Bluetooth, to i tak na rynku jest mnóstwo konkurencyjnych i bardzo bogatych w funkcje rozwiązań multimedialnych do samochodu. Jednak przewagą NissanConnect może być względna prostota obsługi. Nie jest to system przeładowany funkcjami. Przyjrzyjmy się szerzej zmianom w Nissanie Micra.

System NissanConnect korzysta z siedmiocalowego ekranu dotykowego, który jest przeniesiony z poprzedniej wersji, ale część przycisków znalazła się na wyświetlaczu wielodotykowym. Ekran główny można personalizować, umieszczając na nim najbardziej przydatne (według użytkownika) skróty.

NissanConnect – nowy system w Nissanie Micra

Zestaw wskaźników przed oczami kierującego ma teraz możliwość wyświetlania dodatkowych informacji, np. o połączeniach przychodzących lub wiadomości tekstowych. Do obsługi najnowszego systemu rozpoznawania mowy służą przyciski na kierownicy, a umożliwia on np. nawiązanie połączenia, odczyt wiadomości tekstowych na głos, rozpoczęcie odtwarzania muzyki.

Nawigacja ma teraz umożliwiać wyszukiwanie adresów podanych jeden za drugim, a także wygodną zmianę skali mapy sposobem znanym ze smartfonów i tabletów, dzięki funkcji multitouch. Można także ustawić miejsce docelowe na smartfonie z domu i wysłać je do samochodu, żeby od razu ruszyć w drogę z przygotowanym do nawigowania systemem NissanConnect. Funkcja Find My Car (znana także jako Nissan Connect Finder) pozwoli zapamiętać miejsce zaparkowania auta.

A ile to kosztuje?

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

NissanConnect – nowy system w Nissanie Micra

Dostęp do aktualizowanych na bieżąco informacji o ruchu drogowym i korekty trasy w czasie trwania podróży są dostępne przez pięć lat bez opłat w ramach pakietu usług, który obejmuje także cztery zdalne aktualizacje mapy w ciągu każdego roku (przez co najmniej trzy lata). Sprzedaż Nissana Micry w okresie pięciu lat od zakupu powoduje przeniesienie pakietu na nowego właściciela wraz z samochodem.

W czasach, gdy chcemy mieć w samochodzie prawie wszystko „jak w smartfonie”, modernizacja systemu NissanConnect z pewnością ułatwi nam życie. Tylko pamiętajcie: dłubanie przy ekranie dotykowym w czasie jazdy samochodem dowolnej marki mocno lub bardzo mocno odwraca uwagę od drogi. Starajcie się wprowadzać ustawienia na postoju, a bezpieczeństwo jazdy na tym skorzysta.

KOMENTARZE