Mercedesy AMG mają duże wzięcie w Polsce

Mercedesy AMG mają duże wzięcie w Polsce

Mercedesy AMG mają duże wzięcie w Polsce

dat/articles/2015-01/mercedesy-amg-maja-duze-wziecie-w-polsce-500.jpg

W ubiegłym roku na świecie sprzedano 40 tysięcy aut z oznaczeniem Mercedes-AMG. Aż 408 sztuk z tej puli kupiono w Polsce! Zobaczcie, jakie modele AMG były w roku 2014 ulubieńcami polskich nabywców

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Mercedesy AMG mają duże wzięcie w PolsceWzrost sprzedaży aut Mercedes-AMG w Polsce jest ogromny. W roku 2013 kupiono 140 samochodów z takim oznaczeniem. W roku 2014 było ich blisko trzykrotnie więcej! Z czego to wynika? Czy z tego, że nasze społeczeństwo nagle się wzbogaciło? Chyba niespecjalnie... My stawiamy że przyczyną jest raczej ciągłe poszerzanie gamy modeli firmowanych przez AMG.
Mercedesy AMG mają duże wzięcie w Polsce

Co kupowano w Polsce najchętniej? Największą popularność zyskały auta z segmentu kompaktowego - czyli coś, co jeszcze nie tak dawno u Mercedesa w ogóle nie występowało w ofercie. Kupiono na przykład 98 sztuk modelu Mercedes CLA 45 AMG z potężnym, turbodoładowanym silnikiem dwulitrowym, a także 93 sztuki Mercedesa A 45 AMG.

Mercedesy AMG mają duże wzięcie w Polsce

Nieco mniejszym powodzeniem cieszyła się flagowa limuzyna w sportowym wydaniu, czyli Mercedes-AMG klasy S. Ale myli się ten, kto sądzi, że różnica była ogromna. Nic z tego - kolos z gwiazdą na masce w wersji AMG znalazł w zeszłym roku w Polsce aż 57 nabywców. Tyle samo sprzedano podrasowanych przez AMG Mercedesó klasy G. Mercedes GLA 45 AMG, który trafił do salonów wiosną roku 2014, znalazł 24 nabywców. Natomiast sygnowany przez AMG Mercedes klasy S Coupe sprzedał się w liczbie 21 egzemplarzy. Tyle samo rejestracji odnotował SUV Mercedes GL 63 AMG.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Mercedesy AMG mają duże wzięcie w PolsceMercedes sprzedał u nas także sportowe odmiany w innych klasach. Trzynastu nabywców znalazły Mercedesy E 63 AMG, z czego trzy sztuki stanowiły kombi, a dziesięć to sedany. W Polsce sprzedano także 9 sztuk Mercedesa SLS AMG. Tutaj pięciu nabywców zażyczyło sobie roadstery, a pozostali - coupe. AMG nie zamierza jednak spocząć na laurach i planuje wprowadzenie nowej linii "AMG Sport". Nic, tylko kupować.

KOMENTARZE