Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwa

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwa

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwa

dat/articles/2014-11/mercedesbenz-sls-amg-gt3-34-zwyciestwa-489.jpg
Lubisz się ścigać profesjonalnie, a przy tym masz bardzo dużo pieniędzy? Możesz wystartować w jednym z zespołów AMG Customer Sports

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwaMercedes-Benz SLS AMG GT3, który obecnie jeździ w barwach ponad czterdziestu zespołów AMG Customer Sport, zakończył kolejny sezon w pięknym stylu. Supersamochód Mercedesa, prowadzony przez szczęśliwców, którym bezsprzecznie należy zazdrościć, zwyciężył między innymi w Blancpain Sprint Series, Australian GT oraz Super GT Series GT300 w rankingu zespołów. Udało się także wygrać dwa wyścigi długodystansowe.
Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwaW listopadzie Mercedes SLS AMG GT3 wygrał finał japońskiej serii Super GT Series GT300 na torze Twin Ring Motegi. Bjorn Wirdheim ze Szwecji oraz Katsuyuki Hiranaka z Japonii zajęli pierwsze miejsce wspierani przez team Gainer Dixcel SLS. Udało im się wyprzedzić drugi samochód o całe okrążenie. Zespół zwyciężył także w klasyfikacji drużynowej, natomiast bilans indywidualnych zwycięstw kierowców okazał się korzystniejszy dla rywali.
Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwa

Gratulacje należą się także zespołowi Mercedes-AMG Driving Academy, który odniósł podwójne zwycięstwo w GT Cup w ramach 61. Grand Prix Makau. Maro Engel z Niemiec zajął pierwsze miejsce, ruszając z czwartej pozycji startowej. Renger van der Zande z Holandii zajął drugie miejsce, zaczynając z szóstej pozycji startowej.

Jeżeli chcielibyście zejść nieco na ziemię - chociaż to dosyć przewrotne określenie w tym przedziale mocy - to możecie też przeczytać o Mercedesie AMG C 63, albo o kompaktowym potworze o nazwie Mercedes A 45 AMG. A teraz wracamy do sportu!

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwaOd początku istnienia programu AMG Customer Sports, który wystartował pod koniec roku 2010, Mercedes SLS AMG GT3 zanotował 182 zwycięstwa. 930 razy udało mu się zakwalifikować do pierwszej dziesiątki. W mijającym sezonie ten supersamochód wziął udział w 19 seriach wyścigowych i 9 wyścigach długodystansowych na 4 kontynentach. Gdyby ktoś chciał sobie wyobrazić, jak ekskluzywną maszyną jest Mercedes SLS AMG GT3, to podpowiemy, że na świecie do dziś sprzedano 80 egzemplarzy.
Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwaJeszcze w tym roku prywatne zespoły, wystawiające Mercedesy SLS AMG GT3, zmierzą się w dwóch wyścigach serii Asian Le Mans, a także w 12-godzinnej konkurencji w Abu Zabi. Inaugurację przyszłego sezonu zaplanowano na 9 i 10 stycznia 2015 roku i będzie to 24-godzinny wyścig w Dubaju. Zapisało się na niego jak dotąd 12 Gullwingów.
Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwaW sezonie 2015 Mercedes-AMG wprowadzi do programu nowe światowe zawody. Mistrzostwa AMG Customer Sports będą nagradzać kierowców i zespoły wystawiające Mercedesy SLS AMG GT3. Planowane są dwie kategorie dla kierowców (Pro Driver/Driver) oraz jedna kategoria zespołowa. Ci, którzy uzbierają najwięcej punktów, mogą liczyć na nagrody od Mercedes-AMG oraz partnerów przedsięwzięcia. I jesteśmy dziwnie pewni, że nie będą zawiedzeni.
Mercedes-Benz SLS AMG GT3 - 34 zwycięstwaAle to nie wszystko! Ponieważ Gullwing przechodzi do historii, a jego miejsce ma zająć Mercedes-AMG GT, to w roku 2016 swoją premierę święcił będzie nowy Mercedes-AMG GT3. Finał prac nad tym modelem zaplanowano na rok 2015 i będzie to intensywny okres testów nowego samochodu. Jeżeli jednak ktoś z Was jest tym szczęśliwcem, który startuje SLS-em AMG GT3, i chciałby dalej to robić, to Mercedes-AMG śpieszy z zapewnieniem, że z pewnością nie zabraknie do niego części zamiennych. Będzie też utrzymane wsparcie serwisowe.

KOMENTARZE