Mercedes GLA - oficjalnie

Mercedes GLA - oficjalnie

Mercedes GLA - oficjalnie

dat/articles/2013-08/mercedes-gla-oficjalnie-438.jpg
Mercedes zaprezentował oficjalne zdjęcia nowego modelu GLA, który będzie jedną z gwiazd stoiska niemieckiej firmy podczas IAA 2013

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Mercedes GLA - oficjalnie

Można powiedzieć, że GLA to "napompowana" klasa A. Samochód nawiązuje bowiem stylistycznie do mniejszego brata, jednak wyróżnia się większym prześwitem, inaczej ukształtowanymi blachami karoserii, felgami o większej średnicy, relingami na dachu oraz charakterystycznie obudowanym wydechem.

Mercedes GLA - oficjalnieWnętrze modelu pozostało jednak praktycznie niezmienione w stosunku do klasy A. I to jest dobra wiadomość, bowiem w tym teście oceniliśmy kabinę bardzo wysoko.
Mercedes GLA - oficjalnie

Kompaktowy crossover mierzy 4417 mm długości, 1804 mm szerokości i 1494 mm wysokości. Kufer mieści od 421 do 836 litrów i ta druga liczba dotyczy raczej załadunku do linii szyb a nie po dach, inaczej byłoby to bardzo mało.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Mercedes GLA - oficjalnieDla klientów, którzy potrzebują większej przestrzeni Mercedes proponuje opcjonalny pakiet, który pozwala zwiększyć powierzchnię ładunkową o 60 litrów bez konieczności składania kanapy. Wystarczy ją wówczas przesunąć do przodu.
Mercedes GLA - oficjalniePodstawowy model GLA 200 został wyposażony w benzynową jednostkę 1,6 l o mocy 156 KM, natomiast wersja GLA 250 otrzymała silnik 2-litrowy generujący 211 KM. Bazowy diesel GLA 200 CDI ma 2,2 litra pojemności i produkuje 136 KM i 300 Nm. Z kolei GLA 220 CDI z tej samej pojemności skokowej osiąga 170 KM i 350 Nm.
Mercedes GLA - oficjalnieTopowe odmiany GLA 250 i GLA 220 CDI mogą zostać wyposażone w napęd na cztery koła 4MATIC.
Mercedes GLA - oficjalnieDostawy nowego Mercedesa GLA rozpoczną się w przyszłym roku.

KOMENTARZE