Mega frajda: 200 Civiców Type R na torze wyścigowym

Mega frajda: 200 Civiców Type R na torze wyścigowym

Mega frajda: 200 Civiców Type R na torze wyścigowym

dat/articles/2014-06/mega-frajda-200-civicow-type-r-na-torze-wyscigowym-452.jpg
W dniach 20-22 czerwca 2014 r., na torze Spa-Francorchamps, dwustu szczęściarzy z Europy, którzy mają Hondy Civic Type-R, będzie mogło wziąć udział w weekendzie z WTCC

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Mega frajda: 200 Civiców Type R na torze wyścigowym

W sobotnie popołudnie, właściciele "Type R-ów", którzy zgłoszą swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, będą mogli przejechać własnym autem jedno okrążenie słynnego toru Spa. Ponadto, spotkają się oni ze wszystkimi czterema kierowcami Hondy Civic WTCC: Gabriele Tarquinim i Tiago Monteiro z zespołu Castrol Honda Racing Team oraz Węgrem Norbertem Micheliszem i Marokańczykiem Mehdim Bennanim.

Mega frajda: 200 Civiców Type R na torze wyścigowymW celu uświetnienia ww. wydarzenia, Honda zaprezentuje nowy model - Civic Type R Concept, wyznaczający kierunek stylizacji nadwozia produkcyjnej wersji tego auta, które wejdzie do sprzedaży w Europie w 2015 roku.
Mega frajda: 200 Civiców Type R na torze wyścigowym

Projektanci nowego Civica Type R słusznie określają swoje dzieło jako pojazd wyścigowy przeznaczony do jazdy po publicznych drogach. Ten model nigdy nie był tak ekstremalny i bezkompromisowy.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Mega frajda: 200 Civiców Type R na torze wyścigowymWygląd Hondy Civic Type R Concept ściśle wiąże się z osiągami tego samochodu. Wiele elementów stylizacyjnych spełnia nie tylko funkcje estetyczne, ale również praktyczne, co potwierdziły testy tego modelu przeprowadzone na północnej pętli toru Nurburgring w Niemczech. Na przykład kształt i kąt pochylenia tylnego skrzydła dobrano tak, aby zapewnić większą siłę docisku.
Mega frajda: 200 Civiców Type R na torze wyścigowymInżynierowie powiększyli również górną i dolną części osłony chłodnicy i zastosowali wloty powietrza na masce silnika, które zapewniają optymalne chłodzenie wysilonej jednostki napędowej. Z kolei przednie i tylne nadkola ze zintegrowanymi wlotami powietrza poszerzono, co pozwoliło zmieścić we wnękach 20-calowe koła z szerokimi oponami.
Mega frajda: 200 Civiców Type R na torze wyścigowymPodczas spotkania na torze Spa, Honda wystawi koncept obok wyścigowych modeli Hondy Civica WTCC obecnej generacji, aby pokazać sposób, w jaki konstrukcja tych aut wpłynęła na ostateczny kształt nowego Civica Type R Concept. Dwustu szczęściarzom gratulujemy!
-> Przeczytaj test pięknego BMW E39 525d Touring
-> Zobacz ostatnią sztukę BMW M3 coupe

KOMENTARZE