Mazda MX-5 - oficjalna prezentacja

Mazda MX-5 - oficjalna prezentacja

Mazda MX-5 - oficjalna prezentacja

dat/articles/2014-09/mazda-mx5-oficjalna-prezentacja-461.jpg
25 lat od wprowadzenia pierwszego wcielenia MX-5, Mazda prezentuje czwartą generację lekkiego, odkrytego samochodu sportowego

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Mazda MX-5 - oficjalna prezentacjaNajnowsza technologia SKYACTIV oraz przyjęta przez Mazdę strategia odciążania składają się na obniżenie masy nowej MX-5 o ponad 100 kg w porównaniu do modelu trzeciej generacji. Maskę, pokrywę bagażnika, przednie błotniki oraz wzmocnienia przednich i tylnych zderzaków wykonano z aluminium. Masa miękkiego składanego dachu również została zmniejszona. Rozwiązania te przyczyniają się do obniżenia środka ciężkości.
Mazda MX-5 - oficjalna prezentacjaDzięki umieszczeniu silnika bliżej środka auta oraz napędowi na tylne koła w nowej Mazdzie MX-5 uzyskano rozkład mas pomiędzy przednią a tylną osią w stosunku 50:50. Nowe zawieszenie, lekkie, a zarazem sztywne w pełni wykorzystuje atuty technologii SKYACTIV. W zawieszeniu przednim zastosowano pary wahaczy poprzecznych, w tylnym układ wielodrążkowy.
Mazda MX-5 - oficjalna prezentacjaPedały, inne elementy sterowania, wskaźniki i wszystkie detale wyposażenia zostały rozmieszczone tak aby umożliwić kierowcy utrzymywanie prawidłowej pozycji i wygodne prowadzenie samochodu. Linię maski poprowadzono niżej, a słupki przednie i górna rama przedniej szyby są cieńsze i przesunięte do tyłu, by uzyskać bardziej panoramiczny obraz oraz poprawić widoczność drogi i jej otoczenia na boki.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Mazda MX-5 - oficjalna prezentacjaSilniki SKYACTIV-G z bezpośrednim wtryskiem paliwa, umieszczone wzdłużnie będą współpracowały z 6-biegową przekładną manualną Skyactiv-MT.
Mazda MX-5 - oficjalna prezentacjaW Europie nowa Mazda MX-5 w sprzedaży pojawi się w roku 2015. Wcześniej auto będzie można obejrzeć podczas jesiennych targów motoryzacyjnych w Paryżu.

KOMENTARZE