Maybach powraca. Nowe nazwy modeli Mercedesa

Maybach powraca. Nowe nazwy modeli Mercedesa

Maybach powraca. Nowe nazwy modeli Mercedesa

dat/articles/2014-11/maybach-powraca--nowe-nazwy-modeli-mercedesa-486.jpg
Mercedes postanowił powrócić do nazwy Maybach i uporządkować nazewnictwo swoich samochodów

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Maybach powraca. Nowe nazwy modeli MercedesaTo była ważna chwila! Szefowie: komunikacji marketingowej i sprzedaży osobowych Mercedesów ujawnili wczoraj plany niemieckiego producenta. Przede wszystkim, Mercedes wprowadza na rynek pod-markę Mercedes-Maybach, na podobnej zasadzie, jak niedawno wprowadził nazwę Mercedes-AMG choćby w modelu C 63, którego prezentację możecie obejrzeć tutaj. Jeszcze w listopadzie, podczas targów samochodowych w Los Angeles oraz w Pekinie, zadebiutuje Mercedes-Maybach S-600, która ma być połączeniem doskonałości Mercedesa klasy S, nazywanego przez markę najlepszym samochodem świata, z prestiżem marki Maybach.
Maybach powraca. Nowe nazwy modeli Mercedesa

Mercedes nie kryje samouwielbienia, bo np. Mercedesa-AMG S 63 nazywa najbardziej sportową klasą S wszechczasów, S 500 Plug-IN Hybrid - najbardziej wydajną, S 500 Intelligent Drive - najbardziej inteligentną, a S Coupe - najpiękniejszą. Nie ma w tym za grosz skromności, ale i auto jest nietuzinkowe, więc można im to wybaczyć. Nie da się zaprzeczyć, że w swoim segmencie luksusowych aut klasa S jest przebojem. Sto tysięcy aut sprzedano już w ciągu pierwszego roku, bijąc rekord w historii modelu.

Maybach powraca. Nowe nazwy modeli Mercedesa Jak się jednak okazuje, klienci płacący krocie za luksusowe auto robią się coraz bardziej wybredni i życzyliby sobie, żeby ich własne auto było na tyle zindywidualizowane, żeby wyróżniło się z... Tłumu innych Mercedesów klasy S. To właśnie ich pragnienia ma zaspokoić nowy Mercedes-Maybach S 600. Będzie w nim więcej miejsca dla pasażerów, specjalne fotele i jeszcze bardziej luksusowe wykończenie.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Maybach powraca. Nowe nazwy modeli MercedesaA teraz pora ujawnić plany Mercedesa na najbliższe lata. Do roku 2020 na rynek trafi ponad trzydzieści modeli, z których aż jedenaście nie ma odpowiedników w obecnej ofercie! Aby ogarnąć taką różnorodność, postanowiono uporządkować nazewnictwo. Nowe Mercedesy będą miały jedno, dwu lub trzyliterowe nazwy, a typ napędu będzie oznaczany małą literą (oprócz modeli benzynowych).
Maybach powraca. Nowe nazwy modeli Mercedesa

Nowe nazewnictwo bazuje na pięciu głównych klasach: A, B, C, E, S. Tu wszystko będzie po staremu. Natomiast SUV-y (oprócz G) otrzymają trzyliterowe nazwy, zaczynające się od liter GL i uzupełnione oznaczeniem klasy pojazdu. Czterodrzwiowe coupe mają przedrostek CL i literę klasy, a w roadsterach przedrostek zmienia się na SL. Odstępstwem od tej reguły będzie jednak SL. Trochę to jakby skomplikowane, ale przyszli właściciele na szczęście będą mieli gotowca na klapie bagażnika swojego Mercedesa. A teraz uwaga: jak myślicie, skąd się wzięła litera L w nazwach Mercedesów? Cytujemy za informacją prasową: "ułatwia wymowę poszczególnych nazw"! A jak Wam się podoba pomysł na nowe nazwy Mercedesów? Dacie sobie radę z wymową, kiedy w garażu stanie nowy Merc? Czas zacząć trenować: GLS, GLE, GLC, SLC... :)

KOMENTARZE