Lancia Fulvia Coupe Concept

Lancia Fulvia Coupe Concept

Lancia Fulvia Coupe Concept

dat/articles/2013-03/lancia-fulvia-coupe-concept--295.jpg
Włosi zawsze byli niedoścignieni w tworzeniu pięknych samochodów. Lancia prezentuje najnowszy koncept ? małe coupe o nazwie Fulvia

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Lancia Fulvia Coupe ConceptWłosi niemal od zawsze budowali piękne małe kabriolety i coupe, a Fiat, Lancia, i Alfa Romeo miały takie modele w swojej gamie. Pozwalały one poczuć trochę wolności za rozsądną cenę. Niestety w dzisiejszych czasach dominują kompakty, SUV-y i crossovery. Tym bardziej kibicujemy Lancii i jej nowemu konceptowi.
Lancia Fulvia Coupe ConceptLancia nie będzie demonem prędkości. Inżynierowie zamontowali jednostkę o pojemności 1,8 litra, która generuje moc 140 KM, co pozwala na rozpędzenie Fulvii do 213 km/h. Pierwszą "setkę" osiągniemy w 8,6 sekundy.
Lancia Fulvia Coupe ConceptLancia Fulvia niewiele waży i ma bardzo przyzwoity stosunek masy do mocy: każdy koń mechaniczny musi poruszyć jedynie siedem kilogramów wagi samochodu. Dzięki temu małe włoskie coupe ma się świetnie prowadzić oraz niewiele palić. Według producenta zużywa średnio 7,3 litra benzyny na każde pokonane 100 km.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Lancia Fulvia Coupe ConceptW środku został pieczołowicie dopracowany: od trójramiennej kierownicy, poprzez przełączniki, nawiewy, zegary, po drewniane dodatki. Niestety, Fiat przeżywa poważne problemy finansowe i nie wiadomo, czy koncept Lancii wejdzie do produkcji.

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT