Lamborghini Pregunta - prototyp do wzięcia

Lamborghini Pregunta - prototyp do wzięcia

Lamborghini Pregunta - prototyp do wzięcia

dat/articles/2013-04/lamborghini-pregunta-prototyp-do-wziecia-340.jpg
Lamborghini Heuliez Pregunta Roadster zostało zaprezentowane po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 1998 roku. Teraz można je kupić

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Lamborghini Pregunta - prototyp do wzięciaPregunta nigdy nie miała wejść do seryjnej produkcji. Włoska firma wyprodukowała tylko jeden egzemplarz, więc jest to gratka dla kolekcjonerów, lubiących mieć pewność, że nie ma drugiego takiego samego auta na świecie.
Lamborghini Pregunta - prototyp do wzięciaLamborghini Pregunta powstało na bazie modelu Diablo. Karoseria została zaprojektowana i wyprodukowana przez francuskie studio Heuliez. Jest to ostatni model wyprodukowany przed połączeniem się firmy z Audi.
Lamborghini Pregunta - prototyp do wzięciaPregunta to tylko prototyp, jednakże jest w pełni funkcjonalnym modelem i ma homologację drogową. Zatem nabywca będzie mógł przetestować możliwości drzemiące pod maską tego modelu.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Lamborghini Pregunta - prototyp do wzięciaPonieważ "dawcą" techniki było Lamborghini Diablo, pod maską mamy 5,7-litrową jednostkę V12, która generuje moc 530 KM. Pregunta rozpędza się do "setki" w 4 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na 333 km/h.
Lamborghini Pregunta - prototyp do wzięciaPregunta może mieć opcjonalnie twardy dach. Kolorystyka dobrana do malowania tego prototypu również jest zjawiskowa. Producent użył srebrno-szarego lakieru użytego wcześniej do malowania samolotu Dassault Rafale. Wewnątrz króluje kolor niebieski.
Lamborghini Pregunta - prototyp do wzięciaProducent nie zapomniał o tzw. lambo doors. Cena wystawionej Pregunty w serwisie Clasic Driver to 1 352 240 funtów szterlingów (ponad 6,5 mln złotych). I nie da się kupić drugiego na zapas.

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT