Jeep i Mopar na targach SEMA 2018

Jeep i Mopar na targach SEMA 2018

Jeep i Mopar na targach SEMA 2018

dat/articles/2018-11/jeep-i-mopar-na-targach-sema-2018-595.jpg

Mopar to marka fabrycznych części tuningowych do Jeepów i fanom amerykańskich terenówek nie trzeba jej przedstawiać. Na targi SEMA przygotowała cztery Jeepy. Chcecie zobaczyć chociaż jednego?

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Jeep i Mopar na targach SEMA 2018

Na targach SEMA w Las Vegas włoska dziś marka Jeep pokazała cztery samochody, zmodyfikowane przy użyciu części Mopar:

  • Jeep Nacho
  • Jeep Jeepster
  • Jeep Sandstorm
  • Jeep Wagoneer Roadtrip

Fajne nazwy, prawda?

Jeep i Mopar na targach SEMA 2018

Niestety, Fia… Jeep nie podaje praktycznie żadnych istotniejszych szczegółów. Wiadomo jedynie, że pierwsze trzy wymienione pojazdy to koncepcyjne indywidualizacje nowego Jeepa Wranglera, a ostatni koncept bazuje na Jeepie Wagoneer. Auta przygotowano specjalnie na Easter Jeep Safari. Jest to impreza dla fanów off-roadu, która odbywa się tuż przed Wielkanocą.

Jeep i Mopar na targach SEMA 2018

Jedyne udostępnione informacje techniczne dotyczą koncepcyjnego pojazdu Nacho Jeep. Ma on mieć tylny most JPP Ultimate Dana 44 AdvanTEK z blokadą. Technologia AdvanTEK Gear ma ograniczać gabaryty skrzyni, poprawiając prześwit.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Jeep i Mopar na targach SEMA 2018

Przy okazji Jeep Wrangler zdobył po raz dziewiąty z rzędu tytuł 4x4/SUV of the Year, przyznawany w ramach SEMA 2018 w Las Vegas. I bardzo chętnie byśmy jeszcze coś Wam napisali - choćby dlatego, że piszący ten artykuł był kiedyś na wspaniałym zlocie Jeepa ponad tysiąc kilometrów od domu - ale poczekamy, aż dział prasowy wypuści wreszcie porządną, treściwą informację.

Wrangler to jeden z nielicznych zachowanych w produkcji okazów nadających się do regularnej jazdy w trudnym terenie bez obawy, ze coś się rozpadnie :)

KOMENTARZE