James Bond - ukradli mu samochód

James Bond - ukradli mu samochód

James Bond - ukradli mu samochód

dat/articles/2014-12/james-bond-ukradli-mu-samochod-491.jpg

Zdjęcia do filmu "SPECTRE" o przygodach agenta 007 opóźnią się. Skradziono bowiem pięć samochodów, które miały wystąpić w produkcji. Chcesz wiedzieć, jakie to auta?

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

James Bond - ukradli mu samochódZłodzieje połasili się na pięć Range Roverów Sport. Ukradli je z parkingu w... Niemczech. Stały na terenie centrum szkoleniowego Land Rover Training Center, położonego w miejscowości Neuss w pobliżu Dusseldorfu. Stamtąd Range Rovery Sport miały być przetransportowane na plan filmowy w Alpach. Ale zniknęły. Bez śladu! Czyżby to była profesjonalna robota?
James Bond - ukradli mu samochódFilmy z cyklu przygód Jamesa Bonda, a szczegółnie produkcje z udziałem Daniela Craiga, słyną z bardzo dynamicznych scen początkowych. Można spokojnie stwierdzić, że bez ryku silników, pisku opon i scen kaskaderskich z wyszukanymi modelami samochodów Bond nie istnieje. Jak więc da sobie radę bez tych pięciu skradzionych SUV-ów?
James Bond - ukradli mu samochódSpokojnie - film z pewnością powstanie, ale nie obędzie się bez opóźnienia. Pięć Range Roverów Sport trzeba wyprodukować, zmodyfikować na potrzeby scen kaskaderskich i dostarczyć na miejsce. Ciekawi jesteście, na czym polegają owe modyfikacje?

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

James Bond - ukradli mu samochódCóż, fani serii o Jamesie Bondzie zapewne będą srodze zawiedzeni. Bo opisywane Range Rovery Sport miały jedynie wstawione łatwo tłukące się szyby oraz wzmocnione przednie zawieszenie. Żadnych wyrzutni rakiet, miotaczy ognia, katapulty, czy pancerza kuloodpornego. Ciekawe, czy ci złodzieje chociaż wiedzieli, co dokładnie ukradli? A może właśnie wiedzieli doskonale i liczyli na to, że w samochodach znajdą znane z filmów gadżety Jamesa bonda?
James Bond - ukradli mu samochódZadajecie sobie zapewne pytanie: a ile to kosztuje? Dużo. Ponieważ złodzieje zwinęli również cztery inne samochody, to łączna strata producentów filmu wyniosła 800 tys. euro. A teraz - zgodnie z obietnicą - przybliżymy Wam samochody, które zniknęły Bondowi z parkingu. Sami zadecydujecie, czy warto narażać się organom ścigania, aby się nimi przejechać!
James Bond - ukradli mu samochódRange Rover Sport SVR to najszybszy i najbardziej drapieżny samochód tej marki, jaki do tej pory wyprodukowano. Ten dwutonowy kloc ma pięciolitrowy, benzynowy silnik V8. Dzięki mechanicznej sprężarce osiąga on moc 550 KM. Moment obrotowy? 680 Nm. To z pewnością wystarczy, aby solidnie się wyszaleć.
James Bond - ukradli mu samochódOciągi? Range Rover Sport SVR osiąga "setkę" w... 4,7 sekundy! A przecież ten samochód ma wielkosć i masę małego domku letniskowego! Prędkość maksymalna wynosi 260 km/h. Spalanie w mieście: 18,3 l/100 km/h. Oczywiście według danych producenta, ale zapewniamy Was, że nawet bardzo spokojna jazda tym samochodem nie odbywa się w żółwim tempie. Poza miastem Range Rover Sport SVR ma spalać 9,7 l/100 km.
James Bond - ukradli mu samochódŻeby dodatkowo podkręcić atmosferę, w Range Roverze Sport SVR zmodyfikowano system zapobiegający przechyłom nadwozia na zakrętach, utwardzono układ kierowniczy. W wydechu znalazły się specjalne klapy, których otwarcie powoduje, że z rur wydechowych zaczyna się zamiast pomruku wydobywać prawdziwy grzmot.
James Bond - ukradli mu samochódRównież 8-przełożeniowa skrzynia biegów Range Rovera Sport SVR, który miał... Ma wystąpić w serii o przygodach Jamesa Bonda, została odpowiednio podrasowana, aby zmiana biegów przebiegała szybciej. Na koniec taki drobiazg, jak sportowe, regulowane na 16 sposobów fotele, pokryte delikatną, perforowaną skórą...
James Bond - ukradli mu samochódPolicja twierdzi, że po złodziejach nie pozostał jakikolwiek ślad. Po prostu Range Rovery wyparowały. Cała nadzieja w tym, że Bond zapoluje na nich w jednym z kolejnych filmów.

KOMENTARZE