Hyundai Tucson, i20, i30 i Kona – przebojami marki w Polsce

Hyundai Tucson, i20, i30 i Kona – przebojami marki w Polsce

Hyundai Tucson, i20, i30 i Kona – przebojami marki w Polsce

dat/articles/2018-07/hyundai-tucson-i20-i30-i-kona-przebojami-marki-w-polsce-534.jpg

Rekord rejestracji Hyundaia! W pierwszym półroczu 2018 roku zarejestrowano w Polsce 11 525 nowych samochodów marki Hyundai. To najlepszy wynik w historii sprzedaży aut tej marki na terenie naszego kraju.

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Hyundai Tucson, i20, i30 i Kona – przebojami marki w Polsce

Wzrost w stosunku do pierwszego półrocza 2017 to ponad 16 procent, co pozwala importerowi koreańskiej marki spokojnie patrzeć w przyszłość.

Co złożyło się na taki sukces? Z pewnością to, że Hyundai może się pochwalić najmłodszą gamą modelową spośród obecnych w Polsce importerów. Liczby?

90 proc. sprzedawanych w polskich salonach modeli Hyundaia zaprezentowano nie dawniej niż dwa lata temu. To, że taka oferta trafia w potrzeby nabywców, świadczyć może wynik sprzedaży w Europie, gdzie w pierwszym półroczu 2018 właścicieli znalazło aż 291 052 samochody marki Hyundai.

Obecnie w rankingu rejestracji nowych aut w Polsce Hyundai zajmuje bezpieczne, dziewiąte miejsce, przy udziale w rynku nieco ponad 4 proc. Jednak wzrost sprzedaży ma swoje tło, o którym warto pamiętać – przez ostatni rok rynek nowych samochodów w Polsce wzrósł o ponad 10 proc., więc część z 16-procentowego wzrostu Hyundaia pojawiła się niejako „z automatu”, bo tak zmienił się rynek.

Jakie modele Hyundaia są najczęściej kupowane?

Hyundai Tucson, i20, i30 i Kona – przebojami marki w Polsce

Najpopularniejszy jest Hyundai Tucson, czyli kompaktowy SUV, którego w pierwszej połowie roku 2018 kupiono 3721 egzemplarzy. To sześcioprocentowy wzrost rejestracji w stosunku do poprzedniego roku.

Drugi na podium jest Hyundai i20, który może się pochwalić liczbą 2357 nowych rejestracji, co daje wzrost rzędu 6,7 proc. na tle ubiegłego roku. Trzeci na pudle – zmodernizowany kompaktowy Hyundai i30 – wyprzedził nowy model Kona.

W tym roku koreański producent samochodów zaprezentował kilka nowości, które z pewnością podkręciły sprzedaż. Na początku roku premierę świętował i30 Fastback, czyli i30 z „wartością dodaną” w postaci większego bagażnika. i20 doczekało się faceliftingu.

Na polską premierę czeka Hyundai Santa Fe nowej generacji, czyli potężny SUV. Producent zapowiada bogaty zestaw systemów bezpieczeństwa, na przykład asystenta bezpiecznego wysiadania z samochodu, który ostrzeże przed otwarciem drzwi, kiedy z tyłu nadjeżdża inne auto.

Bestseller z portfolio marki – Hyundai Tucson – od sierpnia dostępny jest w odmłodzonej formie i z nową gamą jednostek napędowych. Wzbogacono przede wszystkim wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. W drodze jest Hyundai Kona diesel, a wszystkie zamawiane do produkcji samochody dostępne w salonach Hyundaia spełniają normę toksyczności spalin Euro 6c.

Jakie jeszcze przynęty stosuje Hyundai?

Hyundai Tucson, i20, i30 i Kona – przebojami marki w Polsce

Jest ich kilka. Pierwsza to program konsumenckiego wynajmu auta znany pod nazwą Hyundai Abonament. Nie trzeba kupować auta, aby nim jeździć – osoby fizyczne i małe firmy chętnie korzystają z takiej możliwości.

Jeżeli chodzi o kredyty na nowy samochód, to dostępne są opcje 0 proc., 50x50 i 3x33. W salonach Hyundaia można także skorzystać z firmowego rozwiązania marki w Polsce, czyli kredytu Easy Move On. Dzięki niemu można ciągle cieszyć się nowym autem, bo układ przewiduje cykliczną wymianę samochodu na nowy co 3-4 lata.

Wkład własny wynosi od zera do trzydziestu procent i decyzję w tym zakresie pozostawia się klientowi, który dostaje gwarancję odkupu samochodu przez dealera. Tradycyjnie dla Hyundaia, wszelkie oferty łączone są z atrakcyjnymi pakietami ubezpieczeń.

Coś jeszcze?

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Hyundai Tucson, i20, i30 i Kona – przebojami marki w Polsce

Tak. Do wyczerpania zapasów można korzystać z promocji Hyundai Last Minute na samochody z roku modelowego 2018, co oznacza zakup z upustem do 9000 zł. Można także odsprzedać salonowi Hyundaia swoje obecne auto i wtedy można liczyć na dodatkową premię w wysokości 2000 zł. Promocja łączy się z pakietami wyposażenia, w których można (teoretycznie) zaoszczędzić do 4000 zł.

W sumie Hyundai policzył, że przy bardzo sprzyjającym zbiegu okoliczności suma oszczędności może wynieść do 15 000 zł, a przez pierwszy rok można liczyć na ubezpieczenie OC, AC i NNW w wysokości 2,99 proc. wartości ubezpieczanego samochodu.

Od siebie możemy dodać, że Hyundai rzadko zawodzi, jeżeli szukamy znacznie tańszego auta, które przezimowało na parkingach importera i nie zależy nam na najnowszym roczniku w dowodzie rejestracyjnym.

Co więcej, przecenione samochody to zwykle bardzo ciekawe wersje wyposażeniowe, z rzadko kupowanymi (bo drogimi w nowym aucie) silnikami. Warto obdzwonić kilka salonów, bo oferty między nimi potrafią się znacząco różnić, chociaż teoretycznie baza magazynowa powinna być taka sama.

Hyundai Tucson, i20, i30 to świeże i wdzięczne w eksploatacji samochody, które możemy z czystym sumieniem polecić. Czasy, kiedy koreańskie auta przyciągały głównie ceną, to już historia. A niedługo nadjedzie Kona Electric – auto, na które popyt na świecie jest tak duży, że Hyundai nie nadąża go produkować…

Jeżeli interesujesz się samochodami używanymi, to możesz przeczytać także nasz test Hyundaia i30 kombi poprzedniej generacji.

Tekst: motospace.pl, zdjęcia: Hyundai.

KOMENTARZE