Honda debiutuje w WTCC na torze Suzuka

Honda debiutuje w WTCC na torze Suzuka

Honda debiutuje w WTCC na torze Suzuka

dat/articles/2012-10/honda-debiutuje-w-wtcc-na-torze-suzuka-81.jpg
Zespół Honda Racing Team JAS zadebiutuje w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych FIA (WTCC), podczas historycznych zmagań na japońskim torze Suzuka

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Honda debiutuje w WTCC na torze SuzukaFirma Honda wystawi jeden pojazd - Hondę Civic WTCC napędzaną turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra z układem bezpośredniego wtrysku paliwa - który poprowadzi Portugalczyk Tiago Monteiro.
Honda debiutuje w WTCC na torze SuzukaPoza debiutem zespołu Hondy w WTCC, zawody na torze Suzuka zbiegają się również z dwoma istotnymi w historii firmy wydarzeniami: 50. rocznicą budowy toru Suzuka, który powstał z inicjatywy Soichiro Hondy, czyli założyciela marki, oraz 40. urodzinami modelu Civic.
Honda debiutuje w WTCC na torze SuzukaStartując na torze Suzuka w tym tygodniu, Honda bierze udział w ostatnich trzech odsłonach zmagań WTCC w 2012 roku. W 2013 roku, zespół planuje regularne starty dwoma pojazdami z kierowcami: Gabriele Tarquinim oraz Tiago Monteiro.

KOMENTARZE