Hennessey Venom GT rekordzistą przyspieszania

Hennessey Venom GT rekordzistą przyspieszania

Hennessey Venom GT rekordzistą przyspieszania

dat/articles/2013-01/hennessey-venom-gt-rekordzista-przyspieszania-184.jpg
Zastanawialiście się kiedyś jakie auto najszybciej osiąga 300 km/h? W sieci pojawił się film z udaną próbą bicia rekordu przyspieszania. Główną rolę zagrał w nim Hennessey Venom GT

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Hennessey Venom GT rekordzistą przyspieszaniaIdealnym miejscem na podejmowanie rekordu Guinnessa jest płyta lotniska Ellington Airport w stanie Teksas. Po rozpakowaniu auta z lawety i chwili poświęconej na ostatnie szlify i regulacje Hennessey Venom GT stanął do walki z oporem powietrza, przyczepnością i czasem.
Hennessey Venom GT rekordzistą przyspieszaniaAby rekord mógł być odnotowany, należy wykonać dwa przejazdy, z których uśredniony czas jest wynikiem próby bicia rekordu. W pierwszym podejściu Hennessey Venom GT przyspieszył od 0 do 300 km/h w 13,18 sekundy. Drugi przejazd okazał się nieco gorszy - 14,08 sekundy. Nowy rekord Guinnessa to 13,63 sekundy. Gratulujemy!
Hennessey Venom GT rekordzistą przyspieszaniaProducent robiący z szybkich aut jeszcze szybsze zapowiada kolejną wersję modelu Venom GT. Pod lekką karoserią Hennesseya zostanie zamontowany silnik V8 o pojemności 7 litrów i mocy 1500 KM. To aż o 300 KM więcej niż w modelu najszybciej przyspieszającym do 300 km/h.

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT