Golf GTI - zadebiutuje w Genewie

Golf GTI - zadebiutuje w Genewie

Golf GTI - zadebiutuje w Genewie

dat/articles/2013-02/golf-gti-zadebiutuje-w-genewie-256.jpg
Volkswagen kazał długo czekać na topową wersję swojego kompaktowego modelu. Teraz prezentuje oficjalne zdjęcia

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Golf GTI - zadebiutuje w GenewieZ zewnątrz nowy Volkswagen Golf GTI prezentuje się bardzo dobrze. Agresywny wygląd podkreślają 17-calowe aluminiowe felgi, przedni zderzak, zaciski hamulcowe w kolorze czerwonym, tylni spoiler, czerwony pasek na atrapie chłodnicy i dwie końcówki wydechu.
Golf GTI - zadebiutuje w GenewieW środku również widać zmiany w stosunku do "cywilnej" wersji Volkswagena Golfa. GTI wyposażone jest tapicerkę Clark, czarną podsufitkę, czerwone oświetlenie, specjalne listwy dekoracyjne, sportową kierownicę i wyświetlacz Premium. Te elementy nadają niemieckiemu kompaktowi drapieżności.
Golf GTI - zadebiutuje w GenewieNiemieccy inżynierowie wykorzystali do napędzania Volkswagena Golfa VII GTI silnik 2.0 TSI, który generuje moc 220 KM (230 KM z pakietem Performance) oraz moment obrotowy 350 Nm. Golf rozpędza się do "setki" w 6,5 sekundy (6,4 s dla Performance), a prędkość maksymalna to 246 km/h (Performance: 250 km/h).

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Golf GTI - zadebiutuje w GenewieŚrednie spalanie Volkswagena Golfa to 6,0 l/100 km (skrzynia manualna) lub 6,4 l/100 km (skrzynia automatyczna DSG). U naszych zachodnich sąsiadów GTI ma kosztować 28 350 euro. Na razie producent nie podał kosztu zakupu w Polsce.

KOMENTARZE