Gala Mobility Trends 2018 z patronatem motospace.pl!

Gala Mobility Trends 2018 z patronatem motospace.pl!

Gala Mobility Trends 2018 z patronatem motospace.pl!

dat/articles/2019-01/gala-mobility-trends-2018-z-patronatem-motospace-pl-645.jpg

Z przyjemnością objęliśmy patronat medialny nad jedną z najważniejszych imprez, promujących nowe produkty z branży technologicznej - nowatorskie rozwiązania i ro(c)kuące technogadżety!

  • To już dziewiąta odsłona gali Mobility Trends
  • Zwycięzcy wybierani są przez internautów oraz kapitułę konkursu
  • Finałowa gala: 20. lutego, głosowanie: od 7. stycznia

Gala Mobility Trends to największe spotkanie branży technologicznej w Polsce, podczas której przyznawane są nagrody "Złoty Bell" - na cześć Grahama Bella, wynalazcy pierwszego telefonu. Przewodowego :)

I podobnie jak telefonia, z biegiem lat zmieniło się pojmowanie pojęcia "technologiczny".

Bardzo się zmieniło!

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Gala Mobility Trends 2018 z patronatem motospace.pl!

Pierwsze telefony, z obudową z czarnego bakelitu, nie zawierały praktycznie żadnej elektroniki. Każdy elektryk mógł wszystko sprawdzić i zobaczyć, a do diagnostyki wystarczała bateria i żarówka.

Dziś technologia - w tym telefonia, a szczególnie mobilna - coraz bardziej oddala się od granic pojmowania świata, dostępnych dla przeciętnego człowieka.

Przedmioty, gadżety, których tak nonszalancko używamy i wymieniamy na nowe co kilka lat, są owocem pracy i badań wielu pokoleń genialnych umysłów. Dlatego właśnie branży technologicznej należy się ogromne uznanie.

Można powiedzieć, że im wyższy stopień miniaturyzacji urządzeń, tym większa jest wiedza, niezbędna do ich wyprodukowania i zaprojektowania.

A my na motospace.pl bardzo lubimy wiedzę.

Inżynierowie to nasi idole. Prawdziwi kreatorzy świata.

Technologie mobilne - laptopy, streaming danych, łączność bezprzewodowa, sztuczna inteligencja, geolokalizacja, aplikacje mobilne, systemy rozrywki - jeszcze nigdy nie były tak blisko motoryzacji, jak obecnie.

Współczesny samochód to jeżdżący gadżet, a jego pokładowe komputery mają moc obliczeniową superkomputera sprzed kilku dekad, który kiedyś zajmował całe piętro w budynku i pobierał megawat mocy, a dziś…

…dziś mieści się w niewielkim pudełku i pobiera kilkadziesiąt watów przy wsparciu systemu rekuperacji energii.

Dlaczego mobility trends?

Dlatego, że to technologie użytkowe, z którymi masowo stykamy się na co dzień, najbardziej katalizują postęp z zakresu sprzętu i oprogramowania, który działa jak siła napędowa dla innych branż.

Myślicie, że gdyby nie pierwsze tablety od Apple, to dziś mielibyśmy ekrany dotykowe w autach?

Nie :)

Szykujcie się na głosowanie - rozwiązania i produkty z branży IT i Telecom, zgłoszone w kilkunastu kategoriach otwartych, czekają na Wasze głosy od 7 stycznia 2019!

Tutaj będzie można głosować: http://mobilitytrends.pl/ankieta

KOMENTARZE