Ferrari - Najmocniejsza marka naszego globu

Ferrari - Najmocniejsza marka naszego globu

Ferrari - Najmocniejsza marka naszego globu

dat/articles/2013-02/ferrari-najmocniejsza-marka-naszego-globu-237.jpg
Brand Finance opublikowali najnowszy ranking marek światowych. Okazało się, że na podium stanęła włoska marka Ferrari należąca do koncernu Fiata

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Ferrari - Najmocniejsza marka naszego globuFerrari jak przystało na sportową markę wyprzedziło takie koncerny jak Google warte 52,1 miliarda dolarów, Coca-Colę (34,2 miliarda $), PwC (16,4 miliarda dolarów) i inne globalne marki. Ciekawostką jest że włoska firma wyceniana jest na 3,6 miliarda dolarów.
Ferrari - Najmocniejsza marka naszego globuWłoski koncern został doceniony miedzy innymi za wskaźniki finansowe takie jak marża, średni przychód na jednego klienta, działalność marketingowa czy przywiązanie klienta do marki.
Ferrari - Najmocniejsza marka naszego globuW rezultacie Ferrari pozostawiło daleko w tyle swoich głównych konkurentów z branży motoryzacyjnej takich jak Mercedesa, Audi czy BMW. Jak mówi szef koncernu: "jest mi niezwykle przyjemnie, że mogę oferować produkty z najwyższej półki".

KOMENTARZE