Dziewczyny na salonie w Paryżu

Dziewczyny na salonie w Paryżu

Dziewczyny na salonie w Paryżu

dat/articles/2012-09/dziewczyny-na-salonie-w-paryzu-52.jpg
Tym razem zapraszamy do obejrzenia piękniejszej strony salonu samochodowego w Paryżu. Hostessom w obiektywie naszego fotografa towarzyszą informacje na temat imprezy

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Dziewczyny na salonie w ParyżuSalon samochodowy w Paryżu ma bogatą historię. Pierwsza jego odsłona miała miejsce w 1898 roku i była to pierwsza tego typu impreza na świecie.
Dziewczyny na salonie w ParyżuWtedy to odwiedziło ją około 140 tys. zwiedzających, by podziwiać 232 wystawiane modele.
Dziewczyny na salonie w ParyżuOd roku 1901 impreza odbywała się w Grand Palais, a w roku 1902 na paryskim salonie zawitało światło elektryczne. 230 tys. zwiedzających przyszło by zobaczyć auta w nowym świetle.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Dziewczyny na salonie w ParyżuW roku 1904 Grand Palais okazał się już za mały, dlatego część wystawców przeniesiono do innych lokalizacji.
Dziewczyny na salonie w ParyżuW roku 1913 wystawiono Forda model T, rozpoczynając erę masowej produkcji samochodów.
Dziewczyny na salonie w ParyżuW roku 1919 impreza zmieniła nazwę na Salon de l'Auto.
Dziewczyny na salonie w ParyżuSiedem lat później swą obecność zaznaczyły silniki sześciocylindrowe, odzwierciedlając wpływy amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego.
Dziewczyny na salonie w ParyżuW latach trzydziestych ubiegłego wieku auta zyskały smuklejsze sylwetki, pojawiły się także pierwsze modele z przednim napędem.
Dziewczyny na salonie w ParyżuMimo niepewnych czasów, paryski salon z roku 1936 okazał się sukcesem, pokazano tam np. Peugeota 302, Fiata 500 Topolino.
Dziewczyny na salonie w ParyżuW roku 1946 salon w Paryżu odżył na nowo. Odwiedziło go aż 809 tys. osób.
Dziewczyny na salonie w Paryżu16 lat później wystawę przeniesiono do Porte de Versailles, gdzie zajmowała powierzchnię 100 tys. metrów kwadratowych.
Dziewczyny na salonie w ParyżuGwiazdami salonów w Paryżu były w tamtych czasach samochody takie jak Peugeot 404, Opel Rekord, Renault 8, Rover 2000, BMW 1500.
Dziewczyny na salonie w ParyżuSlogan reklamowy Fiata z roku 1969 mówiący o tym, że czasy się zmieniają, a z nimi samochody, świetnie oddaje klimat tego okresu.
Dziewczyny na salonie w ParyżuOd roku 1976 Paris Motor Show zaczął się odbywać co dwa lata, zamiennie z salonem we Frankfurcie. Paryska impreza odbywa się w lata parzyste.
Dziewczyny na salonie w ParyżuW roku 1988 Paris Motor Show przybrał miano Mondial de l'Automobile.
Dziewczyny na salonie w ParyżuImpreza stale się rozrastała - obecnie przybywa na nią około tysiąca wystawców.
Dziewczyny na salonie w ParyżuPodczas gdy w roku 1954 liczba zwiedzających przekroczyła milion, w roku 2004 było ich już prawie półtora miliona.
Dziewczyny na salonie w ParyżuDziś salon samochodowy w Paryżu pozostaje jednym z najważniejszych miejsc, gdzie można podziwiać produkty i prototypy modeli przemysłu motoryzacyjnego, albo po prostu - wybrać swoje przyszłe auto.
Dziewczyny na salonie w ParyżuAby zapoznać się z nowościami salonu samochodowego w Paryżu kliknij TUTAJ

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT