Cherry QQ - nowość od chińskiego producenta

Cherry QQ - nowość od chińskiego producenta

Cherry QQ - nowość od chińskiego producenta

dat/articles/2013-03/cherry-qq-nowosc-od-chinskiego-producenta-299.jpg
Chińska motoryzacja coraz bardziej się rozwija. Jednym z dowodów na to jest Cherry QQ. Czy za wyglądem idzie w parze jakość?

Pozostała część artykułu pod najnowszym filmem z naszego kanału YouTube - zapraszamy do oglądania i głosowania na Wasze ulubione auta z zestawienia:

Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaCherry QQ jest dostępny na rynku od 10 lat. Teraz producent prezentuje następną generację. Z zewnątrz auto nawiązuje do europejskiej stylistyki. Z przodu wyróżniają chińskiego malucha okrągłe światła, "uśmiechnięty" grill i obłe linie nadwozia.
Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaNatomiast z tyłu Cherry QQ przypomina trochę Toyotę Aygo. Jest poprawnie zaprojektowany i może się podobać. Ma wysoko zamontowane lampy w tylnych słupkach. Dodatkowo producent wyposażył malucha w aluminiowe felgi.
Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaW środku Cherry QQ nie oferuje zbyt wiele. Konsola centralna jest dostępna w pięciu kolorach. Cherry ma m.in. dwie poduszki powietrzne, światła do jazdy dziennej, port USB. Jak na europejskie standardy to niewiele, ale w chińskich realiach to całkiem przyzwoite wyposażenie.

Zanim przejdziesz dalej - może chcesz dołączyć do najlepszej grupy na Facebooku, gdzie doradzamy sobie nawzajem, jakie auta warto kupić, a które należy omijać? Zapraszamy!

Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaCherry QQ dostępne jest z trzycylindrowym silnikiem o pojemności jednego litra, która generuje 69 KM i na papierze przypomina podobną jednostkę Toyoty. Do przeniesienia napędu służy 5-biegowa manualną skrzynia biegów lub automat.
Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaProducent niebawem ma wprowadzić nowe jednostki napędowe oraz skrzynię CVT. Na chińskim rynku auto kosztuje w przeliczeniu 20 000 zł.

KOMENTARZE
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT