Cherry QQ - nowość od chińskiego producenta

Cherry QQ - nowość od chińskiego producenta
Chińska motoryzacja coraz bardziej się rozwija. Jednym z dowodów na to jest Cherry QQ. Czy za wyglądem idzie w parze jakość?

Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaCherry QQ jest dostępny na rynku od 10 lat. Teraz producent prezentuje następną generację. Z zewnątrz auto nawiązuje do europejskiej stylistyki. Z przodu wyróżniają chińskiego malucha okrągłe światła, "uśmiechnięty" grill i obłe linie nadwozia.
Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaNatomiast z tyłu Cherry QQ przypomina trochę Toyotę Aygo. Jest poprawnie zaprojektowany i może się podobać. Ma wysoko zamontowane lampy w tylnych słupkach. Dodatkowo producent wyposażył malucha w aluminiowe felgi.
Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaW środku Cherry QQ nie oferuje zbyt wiele. Konsola centralna jest dostępna w pięciu kolorach. Cherry ma m.in. dwie poduszki powietrzne, światła do jazdy dziennej, port USB. Jak na europejskie standardy to niewiele, ale w chińskich realiach to całkiem przyzwoite wyposażenie.
Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaCherry QQ dostępne jest z trzycylindrowym silnikiem o pojemności jednego litra, która generuje 69 KM i na papierze przypomina podobną jednostkę Toyoty. Do przeniesienia napędu służy 5-biegowa manualną skrzynia biegów lub automat.
Cherry QQ - nowość od chińskiego producentaProducent niebawem ma wprowadzić nowe jednostki napędowe oraz skrzynię CVT. Na chińskim rynku auto kosztuje w przeliczeniu 20 000 zł.
KOMENTARZE
Ładuję komentarze...
ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT